Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pozor, prodlužují se lhůty na vydání pasů

Cestovní pas   ilustračn foto

 V souvislosti s letní turistickou sezónou registruje Ministerstvo vnitra každoročně zvýšený zájem občanů o vydání osobních dokladů, a to především cestovních pasů se strojově čitelnými údaji. V letošním roce je tento zájem enormní.

V návaznosti na zvýšený počet žádostí o osobní doklady se tak automaticky prodlužují lhůty pro převzetí vyhotovených osobních dokladů. Ministerstvo vnitra ve spolupráci s obecními vynakládá veškeré úsilí, aby lhůty byly co nejkratší, z důvodu velkého množství žádostí o pasy jsou aktuální lhůty 30 dnů. U občanských průkazů jsou lhůty pro převzetí podstatně kratší.

Ministerstvo vnitra zároveň připomíná, že na cestování v rámci Evropské unie stačí občanský průkaz. Například do tradičně nejoblíbenější destinace českých turistů Chorvatska, ale například i do Řecka, Bulharska, Itálie, Španělska a dalších zemí Evropské Unie tak cestovní pas není potřeba. Občanský průkaz přitom mohou mít i děti mladší 15 let.

Informace o vydávání cestovních dokladů


Vytvořeno 14.7.2022 15:30:07 | přečteno 1742x | singerova
load