Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Postupující epidemie ruší vánoční trhy u radnice

Vánoční strom u radnice v Šumperku 2021

Pod tíhou okolností bylo město Šumperk nuceno zrušit oblíbenou adventní akci Vánoce v Šumperku spojenou s vánočními trhy u radnice a doprovodným kulturním programem. Oblíbené vánoční setkávání na náměstí Míru mělo začít již první adventní neděli 28. listopadu. Dramaticky zhoršující se stav epidemie covid-19 dal pořádání akce stopku.

V úterý odpoledne proběhla videokonference starostů obcí Olomouckého kraje s hejtmanem Josefem Suchánkem a prof. Ladislavem Duškem z Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR, kde nám byla popsána zhoršující se situace v kraji, kde je velká nálož vysoce nakažlivé varianty koronaviru delta, a důrazně nám bylo doporučeno hromadné akce nepořádat,“ sděluje starosta města Tomáš Spurný. K rozhodnutí přispěla i středeční prohlášení Ministerstva zdravotnictví ČR, která vyzývají k omezení hromadných akcí. Na tiskové konferenci ministr zdravotnictví představil opatření, kdy by bylo možné zúčastnit se akcí pouze s platným potvrzením o očkování nebo o prodělané nemoci. Na tiskové konferenci hlavní hygienička také nevyloučila ani další zpřísňování opatření. Za těchto okolností se Rada města Šumperka na svém jednání dne 18.11.2021 rozhodla vánoční trhy u radnice zrušit,“ vysvětluje starosta.

Nepřiznivý vývoj epidemie v regionu se projevuje i v místní nemocnici. Každým dnem šumperská nemocnice pečuje o stále větší počet osob ve vážném stavu na speciálním „covidovém“ oddělení a o některé z nich i na jednotkách intenzivní péče. „Je mi velmi líto, že občané i návštěvníci města Šumperka přijdou i letos o tuto příjemnou vánoční akci, ovšem bezpečnost a zdraví občanů má přednost,“ uvedl starosta.

Většina ušetřených finančních prostředků, které by byly vynaloženy na tuto akci, bude v roce 2022 použita k posílení financování služeb v sociálních zařízeních a menší část poputuje do obnovy vánoční výzdoby města. U radnice přesto nebude chybět vánoční strom, betlém, zvonička i „fotokoutek“ s andělskými křídly, které navodí vánoční atmosféru.  

 „Rád bych poděkoval všem občanům města za pochopení, stejně tak i kolegům z oddělení kultury a z kulturního domu za vynaloženou energii a čas, který věnovali přípravě této akce. Všem občanům touto cestou přeji pevné zdraví a příjemné prožití adventního času,“ uzavírá starosta.

Vytvořeno 19.11.2021 10:01:50 | přečteno 1939x | hrachovina
load