Poplatek za parkování se sjednocuje na 20 korun

Parkovací automat v Šumperku.

Poplatek za parkování v Šumperku se sjednotí na 20 korun. Odborná firma provede změnu v nastavení současných parkovacích automatů v průběhu středy 27. ledna, s výměnou začne v 8.00 hodin.

Dosud bylo parkovné v Šumperku rozděleno na dvě zóny – v centru města platili řidiči za hodinu parkování 15 a v okolí 10 korun. Nově bude poplatek na celém území města 20 korun za hodinu. Automaty budou i nadále fungovat na mince, připravuje se i varianta platby prostřednictvím SMS zprávy.

Důvodem zdražování je nízká cena, kterou město drželo mnoho let, zatímco náklady související s provozem automatů a údržbou parkovacích ploch rostou. Za parkování se platí ve všední dny od 8.00 do 18.00 hodin.

Parkovací automat v Šumperku

Vytvořeno 26.1.2021 14:29:00 | přečteno 1220x | singerova