Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pokácené stromy v Erbenově ulici nahradí nová výsadba

Ilustrační foto   péče o zeleň

Město Šumperk se pustilo do další etapy revitalizace sídliště Sever, letošní investice v oblasti Šumavské a Erbenovy ulice překročí částku 23 milionu korun. Místní obyvatelé budou mít více místa pro parkování, součástí projektu je oprava chodníků, přibydou podzemní kontejnery pro tříděný odpad, nové osvětlení a upravena bude zeleň včetně parkové úpravy trávníku.

Vnitroblok v Erbenově ulici svým rozsahem nevyhovuje současným požadavkům. Vnikne zde více než 50 parkovacích míst, a opraveny chodníky, které povedou ve většině případů ve stejných místech. Z důvodu nutnosti rozšíření zpevněných ploch je nutné provést úpravu stávající zeleně, která bude nahrazena náhradní výsadbou. Její součástí budou vzrostlé stromy, jako jsou například javory, sakury či lípy.

Místní obyvatelé se mohou těšit také na nové veřejné osvětlení, oblast bude také pohodlnější pro vozíčkáře a chodce, kteří mají ztíženou orientaci v prostoru.

Regenerace pokračuje v letošním roce i na sídlišti v Prievidzské ulici, letos zde budou provedeny práce za více než 5 milionů korun.

Na obrázku je vizualizace revitalizované oblasti mezi bývalou kotelnou a Scholou Viva s vyznačenou náhradní výsadbou a parkovacími místy. Autor: Ateliér DPK Brno

Erbenova   revitalizace mezi bývalou kotelnou a Scholou Viva


Vytvořeno 24.2.2022 | přečteno 874x | singerova
load