Peloton plný hvězdných jmen odstartuje v Šumperku

Sazka Tour 2021   start 4  etapy v Šumperku

Největší a nejkvalitněji obsazený cyklistický závod na českých silnicích Sazka Tour zavítá po roce opět do Šumperka. Čtrnáctý ročník etapového podniku první kategorie UCI se pojede v pěti krajích od 4. do 7. srpna, závodníky čekají čtyři etapy. Poslední královská startuje v Šumperku na náměstí Míru v neděli 7. srpna v 11 hodin.

Součástí slavnostního startu bude představení jednotlivých týmů. Letošní novinkou je vložený čtyřicetikilometrový závod na Dlouhé stráně pro hobby sportovce, který se pojede v sobotu 6. srpna před hlavním pelotonem.

Letos bude na Sazka Tour startovat dvaadvacet nejlepších sedmičlenných světových a českých profesionálních cyklistických týmů. Cílem organizátorů je dostat na start nejlepší české reprezentanty, včetně aktuální tuzemské jedničky Jana Hirta, vítěze jedné z etap letošního Giro d’Italia. Z World Tour jsou například přihlášeny týmy Team BikeExchange – Jayco a BORA – hansgrohe.

V Olomouckém kraji „zdolají“ závodníci trasu dlouhou 714 kilometrů s celkovým převýšením více než deset tisíc metrů, protkaná je divácky atraktivními místy, na kterých leží vrchařské a sprintérské prémie. První etapa povede ve čtvrtek 4. srpna z Uničova do Prostějova, druhá má o den později start v Olomouci a cíl na Pustevnách, ve třetí části pojedou cyklisté v sobotu 6. srpna z Moravské Třebové na Dlouhé stráně a nedělní finále vede ze Šumperka do Šternberka.

Sazka Tour   foto z loňského ročníku

Slavnostní start poslední královské etapy, dlouhé téměř sto osmdesát kilometrů, je naplánován na jedenáctou dopolední na náměstí Míru, ostrý se pak uskuteční v Jesenické ulici. Peloton poté projede ulicemi Zábřežskou, J. z Poděbrad a Bratrušovskou směrem do Jeseníků. Během etapy, jež povede přes Hanušovice, Červenohorské sedlo, Vidly, Hvězdu, Bruntál a Slezskou Hartu do Šternberka, nastoupají závodníci 2 720 výškových metrů. Ve městech je v den závodu potřeba počítat s uzavírkami a také s průběžnými uzavírkami na trati, kudy cyklisté pojedou.

Sazka Tour z roku 2021

Letošní novinkou je vložený závod pro hobby sportovce Sazka Tour Challenge, který se pojede v sobotu 6. srpna před hlavním pelotonem a bude měřit čtyřicet kilometrů. Odvážlivci by si měli vyzkoušet dvě drastická stoupání z Koutů nad Desnou na Dlouhé stráně s celkovým převýšením zhruba sedmnáct set metrů na dvaceti kilometrech. Info o závodu pro hobby sportovce je zde. V průběhu závodu budou Dlouhé stráně uzavřené z obou stran.

Fotografie z loňského ročníku: Jan Brychta, podrobnosti o závodu najdete zde, videosestřih z loňského ročníku je zde.

Sazka Tour 2021

Vytvořeno 2.8.2022 9:25:02 | přečteno 1569x | singerova