Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pedagožka vede své studenty k dárcovství krve

Studenti  Střední školy železniční, technické a služeb Šumperk přišli darovat krev(5)

Přes dvacet studentů Střední školy železniční, technické a služeb Šumperk přišlo před několika dny darovat krev do AGEL Transfúzní služby v Šumperku. Nebylo to zdaleka poprvé. Iniciátorkou dobrovolné akce je pedagožka Iva Přikrylová, která své studenty k dárcovství krve motivuje již šest let.

Její zápal pro pomoc potřebným byl opět vidět ve středu 23. června, kdy přišla darovat nejcennější tekutinu v doprovodu 22 studentů posledních a předposledních ročníků školy. „Nemocnice a krevní banky stále bojují s krevními zásobami, které vlivem zvýšeného počtu operačních výkonů po epidemii covid-19, četnějších letních úrazů, očkování a cest do zahraničí, jsou stále nedostatečné. Proto jsme velmi rádi, za každou takovouto aktivitu škol, sdružení a spolků, kteří neváhají a jdou nám svým darem krve pomoci, vzkazuje Iva Beranová, vedoucí laboratoře AGEL Transfúzní služby.

Ze zkušenosti zdravotníků na transfúzní službě v Šumperku vyplývá, že právě podobné akce opravdu dokážou mladé lidi správně motivovat. Dnešní registr pravidelných dárců zde tvoří mnoho bývalých středoškoláků, kterým první cestu k odběru krve ukázala právě jejich učitelka Iva Přikrylová.

„Paní učitelce a všem studentům, kteří u nás byli poprvé, moc děkujeme a budeme se těšit na viděnou u dalšího odběru krve nebo plazmy,“ doplňuje Jitka Dvořáková, pracovnice evidence dárců krve AGEL Transfúzní služby a.s.

Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Kromě dárcovství krve a plazmy je možné v AGEL Transfúzní službě a.s. v Šumperku i registrace do Českého národního registru dárců dřeně. Bližší informace jsou na webu Transfúzní služby.

Studenti  Střední školy železniční, technické a služeb Šumperk přišli darovat krev(1)


Vytvořeno 9.7.2021 | přečteno 660x | singerova
load