Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Osobní asistent F. Mercuryho míří do Šumperka

Plakát   Talkshow s osobním asistentem F  Mercuryho

V lednu čeká návštěvníky domu kultury skutečně výjimečný večer. Do Šumperka zavítá v pátek 14. ledna Peter Freestone, bývalý osobní asistent frontmana kapely Queen Freddieho Mercuryho. Zavzpomíná na svého „šéfa“ jak v osobních, tak profesních rovinách. Jeho vyprávění doprovodí kapela Devine, která zahraje akustické verze písní od kapely Queen.

Foto Petera Freestonea, osobního asistenta Freddieho Mercuryho„Peter Freestone je muž, jenž se z úspěšné kariéry garderobiera Královského baletu v Londýně vypracoval ke dvanácti letům ve službě u jedné z největších legend světové hudební scény. S Mercurym zažil šťastné i tragické momenty. Od prvních šňůr po USA přes legendární charitativní koncert Live Aid v londýnském Wembley až po jeho tragický konec. Toho všeho byl Peter Freestone součástí a je mi velkou ctí, že přijal naše pozvání a o své osobní zkušenosti se podělí se šumperskou veřejností,“ uvedl dramaturg domu kultury Ondřej Procházka.Freddie Mercury, foto z koncertu

Peter Freestone také nechyběl při natáčení oscarového snímku Bohemian Rhapsody, byl pravou rukou režiséra Bryana Singera, a to hlavně proto, aby byla Freddieho postava co nejautentičtější. V současné době navázal spolupráci s českým zpěvákem a producentem Milanem Šatníkem, který vytvořil eduaktivní TFA Project v boji proti AIDS a jako jediný český herec si v snímku Bohemian Rhapsody také zahrál. Milan Šatník se svou kapelou Devinne Petera Freestonea v Šumperku hudebně podpoří. 

Koncertní talkshow plná dechberoucích historek v podání Petera Freestona a kapely Devine se uskuteční v pátek 14. ledna od 19.30 hodin ve velkém sále domu kultury. Vstupné na sezení stojí v předprodeji 350, v den akce 400 korun.


Vytvořeno 7.1.2022 11:10:21 | přečteno 946x | singerova
load