Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Opravuje se cesta na Praděd

Jeseníky   pohled na Praděd

Cesta mezi Ovčárnou a Hvězdou se opravuje, turisty oblíbená spojnice bude mít až do října omezený provoz. V současné době silničáři opravují zhruba čtyřsetmetrový úsek silnice.

Na silnici se bude pracovat v přesných časových intervalech podle denního plánu. Průjezd bude možný od 7. hodiny ranní do 10:20, kdy na silnici vjedou pracovní stroje. Komunikace bude kvůli pracím uzavřená až do 15:20. Poté bude opět průjezdná pro autobusy i auta až do půl osmé večer. Toto omezení bude platit jen ve všedních dnech, o víkendech bude průjezd volný bez uzavírky.

„I když se bude jediná přístupová cesta na Praděd opravovat, turistický ruch se nezastaví. Všechny služby nahoře budou fungovat, chaty budou otevřené a budou se těšit na výletníky. Hoteliérům a restauratérům, kteří na Pradědu podnikají, jsme chtěli vyjít vstříc. Při přípravách rekonstrukce jsme se proto snažili práce naplánovat tak, aby se turisté bez problémů dostali nahoru, mohli si užít krásný výlet kolem Pradědu a odpoledne se pak v pohodě dostali zase dolů,“ vysvětlil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška. Zároveň upozornil, že v době, kdy bude silnice průjezdná, budou autobusové spoje posíleny. Jízdenky si lidé navíc mohou předem zarezervovat v aplikaci ODISapka.

S ohledem na bezpečnost a bezproblémovost přepravy nebude umožněna přeprava jízdních kol.

Zhotovitelem je společnost Swietelsky stavební, která se zavázala práce provést do 135 dnů od zahájení rekonstrukce. Firma bude připravena i na to, že v případě potřeby bude muset silnici i během prací uvolnit pro případné výjezdy vozů složek IZS.

Více info a jízdní řády jsou zde.

Cesta na Praděd

Vytvořeno 1.6.2022 | přečteno 855x | singerova
load