Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Obyvatele Šumperka čekají nepříjemné uzavírky

Ilustrační snímek   závora, zákaz

V březnu startuje rekonstrukce některých ulic a vodovodních řadů v Šumperku, se kterými budou spojeny uzavírky. Dělníci postupně obsadí ulice: Erbenova, Lidická, Čičákova, Banskobystrickou a Příčnou. Motoristy potrápí také několikaměsíční oprava železničního mostu u letiště, kvůli které bude uzavřena silnice III/44638 mezi Vikýřovicemi a Hraběšicemi.

V Erbenově ulici již odstartovala rekonstrukce komunikace a výstavba nových parkovacích míst. „Vzhledem k rozsahu prací, není možné do ulice vjíždět ani parkovat, jedná se o úplnou uzavírku. Do konce dubna bude tato komunikace uzavřena od křižovatky se Šumavskou po Scholu Viva včetně slepé odbočky, od 1. května bude neprůjezdná pouze slepá odbočka a její napojení,“ popsala uzavírku místostarostka Marta Novotná. Doplnila, že ulice vedle nového asfaltového koberce získá nové veřejné osvětlení, budou zde také zabudovány podzemní kontejnery na tříděný odpad.

Od začátku března do 13. června bude řidičům znepříjemňovat život úplná uzavírka ulice Lidické v úseku křižovatky s ulicí Jesenickou a s ulicí Příčnou. V této lokalitě budou dělníci vyměňovat poškozené vodovodní potrubí. Částečné uzavírky v průběhu stavby postihnou také křižovatku ulic Lidická a Jesenická (6.6. - 13.6.), ulici Čičákovu (21.3. - 15.4.), Bánskobystrickou a Příčnou (16.4. - 31.8.). Rozkopaný bude také chodník propojující ulice Lidická a Čičákova.

Oprava také čeká Rooseveltovu ulici (1.6. – 15.7.) a chodníky v ulici Jeremenkově (1.4. – 30.4.) i Zahradní (25.4, - 31.5.).

Další objížďky čekají řidiče od 24. 3. do 20. 8. 2022, uzavřen bude úsek silnice III/44638 v prostoru železničního mostu mezi letištěm a nádrží Krásné. „Půjde o úplnou uzavírku, vyloučena bude i veškerá individuální a hromadná doprava, vjezd bude povolen pouze vozidlům stavby. Objízdná trasa bude vedena přes obec Nový Malín. Oprava mostu je součástí projektu elektrizace a zkapacitnění trati Šumperk – Libina. Proběhne nejen kompletní rekonstrukce mostu, ale bude narovnáno současné esíčko, které tvoří silnice pod mostem, a zvýšena podjezdová výška.

Oprava ulic   ilustrační foto


Vytvořeno 9.3.2022 12:02:52 | přečteno 2512x | singerova
load