Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

O víkendu nás navždy opustil Ivo Vykydal

Ivo Vykydal2

V neděli 27. září ráno zemřel bývalý šumperský místostarosta, exposlanec za KDU-ČSL, bývalý náměstek ministra dopravy a zakladatel obecně prospěšné společnosti Pomněnka Ivo Vykydal.

Vystudoval geodézii na technice v Brně, po absolutoriu pracoval například na stavbě přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, ve firmě GEODIS či IREA, působil i jako externí pedagog na Střední odborné škole památkové péče v Šumperku.

Od roku 1999 do července 2009 byl členem KDU-ČSL. V krajských volbách byl Ivo Vykydal zvolen do Zastupitelstva Olomouckého kraje za KDU-ČSL, Ve volbách v roce 2002 byl zvolen do poslanecké sněmovny za KDU-ČSL, byl členem sněmovního výboru pro evropskou integraci (později oficiálně výbor pro evropské záležitosti) a výboru hospodářského. Působil jako místopředseda poslaneckého klubu lidovců. V roce 2007 nastoupil Ivo Vykydal na post náměstka ministra dopravy. V roce 2009 odešel z KDU-ČSL a stal se členem nově založené formace TOP 09.

Dlouhodobě byl aktivní i v místní politice. V komunálních volbách roku 1998 kandidoval do zastupitelstva města. V letech 1998–2002 působil v Šumperku jako místostarosta odpovědný za rozvoj města, dopravu, životní prostředí, městský informační systém a cestovní ruch.

Dlouhé roky se angažoval v organizacích podporujících osoby se zdravotním postižením na to na úrovni Česka i Evropy. Byl předsedou Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením.

Ivo Vykydal zemřel dne 27. září 2020 ve věku 55 let.

vzpomínka2


Vytvořeno 29.9.2020 12:47:11 | přečteno 1868x | singerova
load