Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nový tarif umožní parkovat na půl hodiny

Rarkovací automat u radnice v Šumpreku

Obyvatelé a návštěvníci Šumperka mohou od 29. listopadu využívat nový parkovací tarif. Lidé budou moci zaparkovat na půl hodiny za deset korun.

„Chtěli jsme vyjít vstříc řidičům, kteří si potřebují vyřídit své záležitosti například na poště nebo vyzvednout léky v lékárně, na což jim stačí čtvrthodina. Od 29. listopadu zaplatí za půlhodinové stání desetikorunu, nebudou tak muset hradit celou hodinu za dvacet korun,“ uvedla místostarostka Marta Novotná, jež má na starosti dopravu ve městě.

Na území města je celkem dvaadvacet zón placeného parkování. Za parkování v hlavní parkovací zóně s označením SU1 se platí ve všední dny od 8 do 18 hodin dvacet korun za hodinu. Pouze v zóně Kostelní náměstí s označením SU2 je parkování zpoplatněno ve všední dny od 9.30 do 17 hodin. Nově nyní v obou zónách přibyl půlhodinový tarif za deset korun.

Parkování u radnice v Šumperku

Vytvořeno 29.11.2021 13:59:13 | přečteno 1459x | singerova
load