Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nové autobusové nádraží již nese stopy vandalů

Odpadky na lavičce na zastávce MHD

Zhruba desetičlenná skupinka mladých vandalů ve věku kolem patnácti let má na svědomí první škody na autobusovém nádraží. Jejich řádění zachytily kamery, záznam, který má městská policie k dispozici, byl předán Policii ČR.

prokopnuté dveře toalety na autobusovém nádražíStejná skupinka mladých, která je vybavena kšiltovkami a bundami s kapucí přes hlavu, se na autobusovém nádraží shlukuje každý den kolem čtvrté hodiny odpoledne. Mladíci a slečny vždy vyčkají, až skončí provozní doba informační kanceláře ČSAD, poté se usadí v čekárně výpravní budovy. Když je pracovníci ČSAD z čekárny vykážou, přemístí se do přístřešku MHD. Po odchodu party zůstávají na místě odpadky a zbytky jídla, členové skupiny vylézají na střechu staré výpravní budovy, pobíhají v jízdních pruzích před vjíždějícími autobusy, ve výpravní budově mají na svědomí prokopnuté dveře na toaletu.

„Autobusové nádraží je otevřené necelých šest měsíců, nečekali jsme, že se zde projeví vandalizmus tak brzy. Pokusíme se udělat všechno pro to, aby již k dalším škodám nedocházelo. Město po dohodě s městskou policií zvýšilo na nádraží dozor, zvažuje i doplnění kamerového systému, aby byla krizová místa neustále monitorována,“ sdělil starosta Tomáš Spurný.

Žádáme případné svědky, kteří mají informace vedoucí k dopadení pachatelů vandalismu, aby své poznatky sdělili místní služebně PČR nebo kterékoliv jiné v rámci celé ČR.

Odpadky na zastávce MHD


Vytvořeno 3.6.2021 13:50:06 | přečteno 1033x | singerova
load