Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nová divadelní sezona oslavuje odlišnost

Logo Divadla Šumperk

Šumperské divadlo čeká jednasedmdesátá sezona s podtitulem Odlišnost není vada. Ten vzešel přirozeně z nově nasazených titulů, jež motiv určité odlišnosti spojuje.

Prvním titulem sezony bude 10. září adaptace románu Přelet nad kukaččím hnízdem. 22. října bude následovat jevištní zpracování románu Karla Poláčka Bylo nás pět. Před Vánoci se diváci mohou vydat na tragikomedii Mrzák inishmaanský, hořkosladkou hru odehrávající se na drsném irském venkově.

Šumperský divadelní rok 2023 otevře 28. ledna komedie a zároveň pocta legendárnímu domu Šumperák, napsaná na tělo místnímu souboru. Předplatné pak uzavře 22. dubna muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení. Součástí sezony bude tradičně představení pro nejmenší, Rychlebské pohádky mají premiéru 4. března.

Divadlo chce držet i linii inscenací na malé scéně. Hrádek ožije chorvatskou komedií Vše o mužích, která 27. května uzavře sezonu, jejíž předplatné je možné již nyní zakoupit. Informace lze získat v pokladně divadla, v infocentru, na www.divadlosumperk.cz a na sociálních sítích.

Petr Komínek před domem zvaným Šumperák


Vytvořeno 20.6.2022 | přečteno 1436x | singerova
load