Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nemocnice žádá o spolupráci zdravotníky

Logo Nemocnice Šumperk

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací zveřejnila Nemocnice Šumperk dvě výzvy, které žádají o spolupráci lékaře a dobrovolníky.

Tyto výzvy jsou určeny jednak praktickým lékařům, ambulantním specialistům a jejich zdravotním sestrám a dále také „zálohám“ lékařského i nelékařského zdravotnického personálu v celém našem regionu Šumperska a jeho okolí.

„Naším cílem je, aby omezení rozsahu poskytovaných zdravotních služeb pro obyvatele Šumperska a okolí bylo co možná nejmenší. A to jak v souvislosti s otevřením infekčního oddělení, tak s narůstajícím množstvím zaměstnanců - zdravotnických pracovníků, kteří jsou v izolaci či karanténě, a tím vzniklou naléhavou potřebou posílit náš personál,“ píše mimo jiné ve výzvě předseda představenstva nemocnice Šumperk Martin Polach.

Zařízení aktuálně chybí zhruba 120 pracovníků, kteří jsou v izolaci, karanténě či se starají o členy domácnosti. Nemocnice v závěru minulého týdne zdvojnásobila kapacitu dočasného infekčního oddělení pro pacienty nakažené koronavirem na 40 lůžek. Dalších deset lůžek pro pacienty s covidem-19 má na oddělení ARO. Většina míst je už obsazená.

Více informací najdete na webových stránkách Nemocnice Šumperk.

hospital 840135 1920
Vytvořeno 26.10.2020 8:53:53 | přečteno 510x | singerova
load