Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nemocnice v kraji dokážou najít rezervy

Ilustrační obrázek - zdraví

Zatímco v některých krajích nemocnice kolabují pod náporem covidových pacientů, v Olomouckém zatím hlásí volná lůžka. Krajský koordinátor covidové péče a ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík ale upozorňuje, že situace se rychle mění.

Podle něj je v celém kraji volných ještě několik desítek covidových lůžek. Další lůžka jsou nemocnice ještě schopny operativně navýšit. Jen pro informaci – loni v říjnu a letos v lednu bylo v nemocniční péči v regionu o dvě stovky pacientů víc než nyní.

Šumperská nemocnice se aktuálně stará o 31 pacientů s koronavirem, z toho šest jich vyžaduje intenzivní péči. Současná kapacita intenzivních lůžek je obsazena. „To ale neznamená, že nejsme schopni se o další pacienty v ohrožení života postarat. Vždyť loni na podzim jsme se starali i o dvanáct lidí vyžadujících intenzivní péči denně. Počet intenzivních lůžek jsme připraveni navyšovat podle aktuální potřeby," uvedla mluvčí šumperské nemocnice Hana Hanke.

Fakultní nemocnice Olomouc má nyní 47 pacientů na intenzivních lůžkách, dalších 38 covidových pacientů je na jednotkách intenzivní péče v dalších šesti nemocnicích v regionu. Volných je v kraji už jenom osm intenzivních lůžek, z toho pět ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Podle ředitele olomoucké nemocnice Romana Havlíka je však systém nastavený tak, aby bylo v krajské rezervě pět až deset intenzivních lůžek, takže rezerva je nyní dostatečná. Podle potřeby jsou navíc zdravotníci připraveni přidat další lůžka.

Pacient na nemocničním lůžku


Vytvořeno 4.3.2021 13:35:36 | přečteno 760x | singerova
load