Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nemocnice už má 60 covidových lůžek

Logo Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk opět rozšířila kapacitu dočasného infekčního oddělení o dalších dvacet lůžek. Aktuálně tak disponuje celkem šedesáti standardními lůžky, dalších deset má na oddělení ARO, kde jsou hospitalizováni pacienti s těžkým průběhem onemocnění.


Nemocnice rovněž rozšířila provozní dobu svého odběrového střediska, nově odebírá vzorky na covid-19 také o víkendu. Současně veřejnost vyzývá k dodržování nutných opatření.

Dočasné infekční oddělení pro pacienty s koronavirem otevřela nemocnice na konci září. Od té doby musela jeho kapacitu ztrojnásobit. Pracoviště s původně dvaceti lůžky jich má od minulého týdne šedesát. „Aktuálně se v nemocnici staráme o třiapadesát pacientů s koronavirem, z nichž čtyřicet šest je hospitalizováno na infekčním oddělení. Další pacienti leží na ARO. Počty se ale rychle mění a počítáme i s tím, že se kapacita infekčního oddělení bude dál rychle zaplňovat,“ sdělila náměstkyně pro nelékařskou zdravotnickou péči Nemocnice Šumperk Monika Žaitliková.

4 (002)

Epidemiologická situace v Šumperku a jeho širokém okolí je podle předsedy představenstva šumperské nemocnice Martina Polacha opravdu závažná. „Jsme nuceni významně omezovat neakutní péči a vytvářet nejenom dostatečné lůžkové kapacity a přístrojové vybavení, ale zejména zajišťovat potřebný personál tak, abychom situaci spojenou s vysokým nárůstem hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19 zvládli, a současně při tom zabezpečili veškerou ostatní potřebnou akutní péči, nesouvisející s epidemií. V této situaci nám může pomoci i samotná veřejnost,“ zdůraznil předseda představenstva.

MIDL 6638

Nemocnice minulý týden také rozšířila provozní dobu odběrového střediska. Nově odebírá vzorky na covid-19 i o víkendu, středisko je v sobotu a v neděli otevřené od 7 do 15 hodin. Nadále však platí, že k odběrům mohou přijít jen lidé na základě doporučení hygieniků nebo praktického lékaře. K odběrům se musejí přihlásit přes rezervační systém, aby mohli lidé chodit na konkrétní čas a nedocházelo k jejich zbytečnému shlukování.

Stále aktuální je s ohledem na rostoucí počet nakažených pacientů rovněž výzva směrem k dárcům plazmy, kteří nedávno prodělali koronavirus.

Více k aktuální situaci v Šumperské nemocnici je zde.

MIDL9959

Foto: Milan Dvořáček a Petr Kvapil
Vytvořeno 3.11.2020 15:45:38 | přečteno 1234x | singerova
load