Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nejlepší pálená střecha je na šumperské radnici

radnice

V rámci patnáctého ročníku soutěže Tondach Pálená střecha 2019 se musela porota probrat celkem sto čtyřiceti soutěžními realizacemi. Šlo o rekordní ročník, co se přihlášených střech týče. O to cennější je vítězství šumperské radnice v kategorii veřejná budova.

Porota se při hodnocení soustředila především na správnost provedení realizace střech, jejich vzhled a propracování detailů.

Památkově chráněný objekt šumperské radnice prodělal nejen kompletní rekonstrukci střešní krytiny, ale také opravu krovů a sanaci fasády. Dodavatelská firma, H&B DELTA s.r.o. ze Vsetína, vše uskutečnila během jednoho roku. Nešlo přitom jen o rutinní postupy. Střecha radnice je totiž velmi členitá s různými sklony a úhly, pokrývači tak museli hodně improvizovat a krytinu hodně řezat.

Sumperk 006

V soutěži byly vypsány celkem tři kategorie, vedle veřejné stavby byla vyhodnocena nejlepší střecha bytového domu, ta putovala do Hlincovy Hory, prvenství v kategorii historické budovy si vybojovala Prašná věž Mihulka na pražských Hradčanech.

Rekonstrukce šumperské radnice bodovala už jednou, získala čestné uznání na akci Stavba roku Zlínského kraje 2019 v Kategorii stavba realizovaná mimo území Zlínského kraje.

Foto z dronu: H&B DELTA s.r.o.

Sumperk 010


Vytvořeno 30.11.2020 17:20:42 | přečteno 424x | singerova
load