Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nadační fond inicioval vznik nového studijního oboru v Šumperku

Ilustrační snímek   absolvent bakalářského studia

Po koronavirové odmlce se na půdě Městského úřadu v Šumperku sešla správní rada Nadačního fondu Centra bakalářských studií v čele s místostarostkou a zároveň předsedkyní nadačního fondu Martou Novotnou. Jedním z bodů byla informace o počtu současných studentů i těch, kteří si podali přihlášku ke studiu v následujícím akademickém roce. Členové správní rady také diskutovali o novém oboru, který by se měl v Šumperku v akademickém roce 2023/2024 otevřít.

„V současní době studuje v Centru bakalářských studií v Šumperku, detašovaném pracovišti Fakulty strojní VŠB -TU Ostrava, v prezenční i kombinované formě celkem 92 studentů. Pro akademický rok 2021/2022 se do prvního kola přijímacího řízení přihlásilo celkem 40 uchazečů, fakulta počítá také s vyhlášením druhého a třetího kola přijímacího řízení,“ uvedla předsedkyně správní rady Marta Novotná.

Na detašovaném pracovišti Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava, v prostorách šumperské obchodní akademie, studuje celkem 24 studentů. „V akademickém roce 2021/2022 ekonomická fakulta však nové studenty v Šumperku z provozních důvodů přijímat nebude,“ sdělila Marta Novotná a zároveň informovala, že vedení fakulty připravuje akreditaci pro nový studijní obor v Šumperku s názvem Marketing a obchod, který by měl nahradit ten současný, což je Veřejná správa a ekonomika.

Vznik nového oboru v Šumperku inicioval nadační fond, jehož členy a současně přispěvateli jsou kromě města Šumperka podnikatelé a firmy ze širokého okolí. Podle nich najdou absolventi nového oboru lepší uplatnění, protože je nyní poptávka po kvalitních pracovních silách v oblasti marketingu.

Nadační fond Centra bakalářských studií byl v regionu založen v roce 2003 na podporu vysokoškolského studia, zejména technického zaměření. Fond finančně podporuje bakalářská studia VŠB – TU Ostrava v detašovaném pracovišti v Šumperku. Jeho zakladateli jsou město Šumperk a významné průmyslové podniky ze Šumperska. Centrum nyní sídlí v budově Městské knihovny T. G. Masaryka.

Fond vedle finanční podpory také zajišťuje koordinaci komunikace mezi univerzitou a zástupci průmyslových podniků a iniciuje jednání o možnosti změn v nabídce studia.

Za osmnáctiletou historii centra v Šumperku získalo bakalářský titul téměř osm set absolventů.

V Šumperku se sešel Nadační fond Centra bakalářských studií v čele s místostarostkou a zároveň předs


Vytvořeno 24.5.2021 10:50:44 | přečteno 752x | singerova
load