Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nad Tříkrálovou sbírkou visí otazník

Logo Tříkrálové sbírky

Nový rok v Šumperku a okolí každoročně zahajuje Tříkrálová sbírka, kterou organizuje místní Charita. Zda začátkem ledna vyjdou do ulic desítky koledníků, aby přinášely do všech domovů požehnání a poprosily o pomoc pro ty, jež ji potřebují, není v tuto chvíli jasné. Jisté ale je, že v nejbližších dnech bude spuštěna sbírka prostřednictvím on-line kasičky, která umožní koledování i za špatných epidemických podmínek.


"S blížícím se koncem roku se nám množí dotazy ohledně lednového tříkrálového koledování. V současné situaci bohužel nikdo nedokáže odhadnout, v jakém stupni PES, od kterého se odvíjejí opatření proti šíření koronaviru, bude v tuto dobu naše republika,“ říká ředitelka šumperské Charity Jana Bieliková. Dodává, že jisté ale je, že lidé budou moci přispívat do sbírky prostřednictvím tzv. on-line kasičky, jež umožní „koledování“ i za špatných epidemických podmínek, tedy ve čtvrtém nebo pátém stupni PES. „Tato on-line koleda by měla být spuštěna v druhé polovině prosince a dárci budou moci směřovat své dary prostřednictvím PSČ do konkrétních měst a obcí,“ vysvětluje Bieliková a dodává, že on-line koledování doprovodí kampaň ve sdělovacích prostředcích, včetně televizních spotů, jako tomu bylo každý rok.

Plakát Tříkrálové sbírky.V případě, že epidemická situace bude na třetím stupni, bude záležet na každé obci, zda zorganizuje s pomocí koordinátora Tříkrálové sbírky z Charity Šumperk tradiční koledování skupinek či zda alespoň umístí kasičku ve veřejných prostorách, například na obecním úřadu, v knihovně a podobně. „Pokud bude možné tradiční koledování, bude probíhat za dodržení nejpřísnějších hygienických podmínek od 1. do 24. ledna. Máme odezvu, že obce a města, včetně Šumperka, mají o tento typ koledování zájem,“ uzavírá ředitelka Charity.


Vytvořeno 29.12.2020 | přečteno 982x | singerova
load