Na "Tyršáku" přibývají sportoviště a modernizuje se zázemí

Hala Věry Čáslavské

Areál Tyršova stadionu v posledních letech prochází řadou oprav, rekonstrukcí i budování nových sportovních ploch. Před očima se mění také sportovní hala Věry Čáslavské, která se nyní zatepluje do konce roku by zde měla vniknout nová předzahrádka.

Hala Věry Čáslavské studieHalu Věry Čáslavské využívají především oddíly míčových sportů, moderní gymnastky, taneční sporty, slouží i jako zázemí tělovýchovné jednoty, která je v současné době správcem většiny sportovišť v areálu. „Úpravy haly probíhají postupně ve třech etapách. Prvním krokem byla výměna osvětlení, úprava podlahy, výměna časomíry a modernizace prostor pro diváky v hale pro míčové sporty. Změn dočkal i gymnastický sálek, chodba a klubovna,“ vyjmenovala místostarostka Marta Novotná.

V dalších dvou etapách dochází postupně k exteriérovým úpravám haly a zateplení pláště budovy včetně rekonstrukce venkovního prostranství spojeného s posezením v předzahrádce a v restauraci. „Tato etapa by měla přijít na zhruba čtyři miliony korun,“ doplnila Marta Novotná.O rozvoji tyršova stadionu natáčela pro TV Morava místostarostka Marta Novotná

Významné péči se těší také venkovní sportoviště. Po rekonstrukci třetího fotbalového hřiště a sportoviště s umělým trávníkem došlo i k úpravě travnaté plochy mezi oběma hřišti. Po navezení kvalitní zeminy, zhutnění, vysazení trávníku a instalaci zavlažovacího zařízení vznikla tréninková plocha, kterou bude moci využívat více sportovních oddílů.

V loňském roce byl také přemístěn vrhačský sektor do vhodnějších prostor za fotbalové hřiště. Významnými úpravami prošly i kurty a zázemí pro volejbalisty. V provozu je již nová pergola pro občerstvení přímo u atletického oválu pod tribunami. Na úpravy povrchu běžeckého oválu, doskočišť a travního koberce hlavního fotbalové hřiště město prostředky teprve hledá.

Město také počítá se zadáním studie rozvoje Tyršova stadionu, která by měla stanovit jasně specifikované cíle a ujasnit, kam mají sportovní aktivity ve městě směřovat. Studie by měla rovněž stanovit dispoziční uspořádání sportovišť. „I k tomuto účelu město vytyčilo vybrané přilehlé plochy areálu jako rezervu pro další rozvoj sportovišť,“ doplnila místostarostka Novotná.

Vytvořeno 27.6.2022 | přečteno 1402x | singerova