Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na silnicích se objevují bílé čtverce

Bíle čtverce na silnici

Na silnicích Olomouckého kraje se objevují bílé čtverce. Jsou to důležité body pro tvorbu digitální mapy.

Jde o vlícovací a kontrolní body, které slouží pro vznik Digitální technické mapy Olomouckého kraje. Geodeti nejprve body zaměří a následně vyrazí do terénu auta vybavená kamerami, která provedou mapování.

O významu bílých čtverců se v poslední době hojně diskutuje, někde dochází k jejich ničení. Prosíme, neničte tyto důležité body, rozhodně k tomu není důvod.

Grafika   jak vzniká digitální mapa
Vytvořeno 20.4.2022 14:47:04 | přečteno 2910x | singerova
load