Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na rejchartickou louku se snesou noví andělé

Anděl na rejchartické louce

Andělé coby ochránci, patroni a „poslové krásy“ jsou sjednocujícím tématem galerie pod širým nebem, jež se nachází v Rejcharticích, na louce nedaleko kostela. V červenci zde nové sochy, které vytvoří umělci během čtyřdenního sympozia nazvaného Andělárium. Posly krásy v kmenech stromů budou řezbáři a sochaři objevovat od středy 14. do soboty 17. července.  

Andělé na rejchartické louce5Umělci svá díla dokončí v pátek 16. července, odpoledne budou sochy přemístěny na louku, večer bude připraveno posezení u ohně se živou hudbou.

Slavnostní finále se odehraje na louce v sobotu 17. července a doprovodí ho řada akcí včetně divadelních představení. Úderem třetí odpolední požehná novým andělům páter Milan Palkovič, vzápětí budou během vernisáže výstavy představeni jednotliví umělci a v 16 hodin budou odhalena díla pro hlavního sponzora akce, kterým je město Šumperk.

O půl hodiny později nabídnou sochaři adrenalinovou podívanou s motorovými pilami, na niž naváže tradiční dražba dřevěných artefaktů, obrazů a grafiky. O osmé večerní vyvrcholí festival koncertem brněnské kapely Zadáci.

Během celého sobotního programu bude připravena na malování s dětmi výtvarnice Petra Lakomá a dílnička pro děti.

Pořadatelé rovněž zajistí pro zájemce dopravu autobusem ze Šumperka a zpět. Z autobusového nádraží se do Rejchartic odjíždí ve 12.25 hodin, zpět do Šumperka se pak autobus vrací v 19 a ve 23 hodin.

Milovníci turistiky mohou na rejchartickou louku dojít po modré, zelené a žluté značce.

Andělské bytosti každoročně uvolňují na rejchartické louce místo novým kolegům a ozvláštňují tzv. Andělskou stezku vedoucí ze Šumperka po modré značce přes Čarovný les a Tulinku do rejchartického údolí. Část z nich se zabydlí ve městě, městských parcích a na dalších místech.

PROGRAM ANDĚLÁRIA:

• Středa 14. 7. 2021 - zahájení sympozia
• Pátek 16. 7. 2021 - dokončení a usazení soch
• Sobota 17. 7. 2021
  13:00 hod. – Divadlo Paravánek hra pro děti „O Palečkovi“
  14:00 hod. – opět „Klaun a Žirafa Jednokolka“, vystoupení artisty Josefa Večerky
  15:00 hod. – Požehnání Anděláriu páterem Milanem Palkovičem
  15:30 hod. – Oficiální zahájení festivalu, představení sochařů, soch, poděkování sponzorům a spolupracovníkům
  16:00 hod. – slavnostní odhalení prací pro hlavního sponzora – město Šumperk
  16:30 hod. – show motorovými pilami, open air – řezání v časovém limitu 60 minut
  17:00 –18:00 hod – tradiční aukce uměleckých děl
  20:00 hod. – koncert kapely Zadáci z Brna

• Během celého sobotního programu bude s dětmi malovat výtvarnice Petra Lakomá, pořadatelé chystají i dílničku pro děti.

Andělé na rejchartické louce1Vytvořeno 11.7.2021 | přečteno 1254x | singerova
load