Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na dvou tratích ze Šumperka jsou výluky

Ilustrační fotografie  výluka vlaku

Se dvěma výlukami musí počítat cestující po železnici ze Šumperka. První je na trati mezi Zábřehem a Šumperkem a potrvá do 26. dubna (16.50 hodin). Druhá je v úseku mezi Šumperkem a Uničovem je plánována do 6. května (15 hodin).

Všechny vlaky v těchto úsecích nahradí autobusy, které pojedou podle výlukového jízdního řádu. Podle pravidelného jízdního řádu pojedou pouze spěšné vlaky Zábřeh na Moravě–Bludov–Jeseník a zpět. Osobní vlaky nahradí dvě linky autobusů, zastávková a také zrychlená, která bez přerušení jezdí mezi Zábřehem a Šumperkem.

Přeprava kol bude možná jen ve spojích nahrazujících rychlíky, přepravu zajistí ČD nákladním automobilem. U ostatních spojů nebude přeprava kol z kapacitních důvodů zajištěna.

Na trati do Uničova, s výjimkou časně ranních a pozdně večerních vlaků, budou osobní vlaky nahrazené třemi linkami náhradních autobusů. Zrychlenou, která nebude mezi Šumperkem a Uničovem nikde zastavovat, a dvěma zastávkovými linkami jedoucími v upravených časech. Oproti vlakům budou mít upravené návaznosti v Šumperku a Uničově.

České dráhy u obou výluk žádají velké skupiny cestujících, aby svou jízdu předhlásili na Kontaktním centru Českých drah (telefon 221 111 122, e-mail: info@cd.cz).

Více informací a výlukové jízdní řády najdete zde.


Vytvořeno 18.4.2023 8:31:42 | přečteno 1571x | singerova
load