Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Muzeum zaplní na tři dny houby

Ilustrační snímek   výstava hub v muzeu

Výstava živých hub v šumperském Vlastivědném muzeu letos proběhne od čtvrtku 9. do soboty 11. září. Dvaadvacátý ročník oblíbené akce je věnován dlouholeté zaměstnankyni muzea, botaničce a bryoložce Magdě Zmrhalové. Právě díky jejímu úsilí se v Šumperku od roku 1999 mykologická výstava pořádá.

Otevřena bude opět mykologická poradna, vedená T. Tejklovou, L. Zíbarovou a D. Dvořákem. Návštěvníci si budou moci nechat své houby odborně určit a mohou také poskytnout své nálezy k vystavení. „Aby byla zajištěna pestrá škála exponátů, prosíme širokou veřejnost o podporu výstavy, a to sběrem hub k vystavení. Uvítáme jakékoliv čerstvé druhy hub. Lidé je mohou odevzdávat v pokladně muzea během středy 8. září, nebo je mohou donést přímo na výstavu,“ řekla tisková mluvčí muzea Eva Šebestíková. Zdůraznila, že lidé by houby měli přinášet neočištěné a neokrájené, ideálně doplněné údajem o lokalitě a biotopu či okolo rostoucích dřevinách. „Prosíme také o uvedení jmen sběratelů, neboť vzácné či méně běžné druhy hub budou po skončení výstavy zaherbářovány,“ doplnila Šebestíková.     

Ilustrační snímek   výstava hubVýstava proběhne v předsálí Rytířského sálu. Protože budou vystaveny živé houby, je její konání časově omezeno na pouhé tři dny. Ve čtvrtek a v pátek bude otevřena od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin.

V rámci doprovodného programu proběhne také přednáška mykoložky Terezy Tejklové nazvaná Houby jedlé a jim podobné jedovaté. Uskuteční se ve čtvrtek 9. září v 17 hodin v přednáškovém sále muzea.


Vytvořeno 7.9.2021 15:04:22 | přečteno 694x | singerova
load