Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Motýli oslaví šedesátiny dvěma koncerty

Motýli slaví 60  výročí   baner

Po prvních nesmělých krůčcích v roce 1962 si pravděpodobně ani zakladatel Šumperského dětského sboru Alois Motýl netroufal představit, že se jeho první skupinka zpěvu chtivých dětí rozroste v mezinárodně uznávané těleso se stovkami členů. Neočekávané se však stalo skutečností, o víkendu Šumperský dětský sbor slaví 60. jubileum.

Koncert k 55  výročí sboru v klášterním kostelePo dvou náročných letech poznamenaných protiepidemickými opatřeními se sborové kulatiny budou slavit na koncertech v pátek 10. a v sobotu 11. června.Šumperský dětský sbor

Na pátečním se v 19 hodin v klášterním kostele se představí koncertní sbor Motýli Šumperk spolu s nově založeným komorním sborem. Zazní hudba renezanční i soudobá, na své si přijdou milovníci všech žánrů od polyfonie k jazzu a soudobé světové sborové tvorbě.

Druhý koncert je věnovaný všem současným sborovým dětem a bývalým sborovým členům, kteří projevili chuť si zazpívat. Stane se tak v domě kultury v sobotu 11. června v 15.30 hodin a na pódiu se představí více než tři stovky zpěváků.

V první části programu zazpívají mladší sborová oddělení od předškolních Zpívánků přes Růžové a Barevné děti po nejstarší přípravné oddělení Plameňáci. Ve druhé části koncertu představí své umění koncertní a komorní sbor Motýli Šumperk a pilně se připravující sbor bývalých členů.

Uplynulá léta si více než zaslouží ohlédnutí, jehož se mile a s humorem sobě vlastním zhostil dlouholetý sbormistr Motýlů Tomáš Motýl. První dva díly jeho knihy Procházka zahradou vycházejí právě u příležitosti sborových šedesátin.

Malá ochutnávka ze zkoušky bývalých členů je zde

Motýli slaví 60  výročí   plakát

 

Malá ochutnávka ze zkoušky bývalých členů je zde. https://www.youtube.com/watch?v=NPsXdvP17fE


Vytvořeno 9.6.2022 11:00:05 | přečteno 1148x | singerova
load