Motorkáře na Červenohorském sedle by měly přibrzdit radary

Ilustrační fotografie motocyklisty

Serpentýny silnice, která se klikatí přes vrchol Červenohorského sedla, jsou oblíbeným místem motorkářů. Je to však zároveň i úsek, který je spojen s řadou tragických dopravních nehod. Motoristy by mohly v příštím roce zbrzdit mobilní radary, které zde chce umístit Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

S motorkáři, kteří serpentiny Sedla projíždějí velkou rychlostí, bojuje policie i místní samospráva několik let. Problémy s porušováním zásad bezpečného provozu se ve velkém objevují od roku 2017, kdy byla opravena silnice na jižní straně. Když je pěkné počasí sjíždějí se sem jezdci nejen z Česka, ale i z okolních zemí, především z Polska.

Loni na podzim zde správce komunikace nechal instalovat varovné cedule. „Reflexní tabule upozorňují na nebezpečný úsek, kde dochází k častým těžkým nehodám. Varovné nápisy v několika cizích jazycích dokreslují symboly kostlivce s kosou,“ popsal tehdy značky mluvčí ŘSD Miroslav Mazal. Nové opatření však příliš nepomohlo.

Proto ŘSD zvažuje, že bude kontrolovat rychlost pomocí automatického systému měření. Vytipovaná lokalita, silnice 1/44 v úseku Kouty nad Deskou – Červenohorské sedlo, se nachází v územní působnosti města Šumperka. Dle ŘSD to může znamenat zvýšený počet podnětů k projednání přestupků. Městská rada proto schválila rozšíření agendy dopravních přestupků v souvislosti s možným měřením úsekové rychlosti. Pokud se ŘSD k tomuto kroku odhodlá, bude město připraveno přikročit k personálním změnám. Dle informací od ŘSD by úsekové měření mělo být zahájeno v příštím roce.

Havárie motorkáře v serpentinách na Červenohorském sedleMotorkář havaroval na Červenhorském sedle  Foto PČR

Vytvořeno 28.8.2021 | přečteno 1013x | singerova