Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Motorkáře na Červenohorském sedle by měly přibrzdit radary

Ilustrační fotografie motocyklisty

Serpentýny silnice, která se klikatí přes vrchol Červenohorského sedla, jsou oblíbeným místem motorkářů. Je to však zároveň i úsek, který je spojen s řadou tragických dopravních nehod. Motoristy by mohly v příštím roce zbrzdit mobilní radary, které zde chce umístit Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

S motorkáři, kteří serpentiny Sedla projíždějí velkou rychlostí, bojuje policie i místní samospráva několik let. Problémy s porušováním zásad bezpečného provozu se ve velkém objevují od roku 2017, kdy byla opravena silnice na jižní straně. Když je pěkné počasí sjíždějí se sem jezdci nejen z Česka, ale i z okolních zemí, především z Polska.

Loni na podzim zde správce komunikace nechal instalovat varovné cedule. „Reflexní tabule upozorňují na nebezpečný úsek, kde dochází k častým těžkým nehodám. Varovné nápisy v několika cizích jazycích dokreslují symboly kostlivce s kosou,“ popsal tehdy značky mluvčí ŘSD Miroslav Mazal. Nové opatření však příliš nepomohlo.

Proto ŘSD zvažuje, že bude kontrolovat rychlost pomocí automatického systému měření. Vytipovaná lokalita, silnice 1/44 v úseku Kouty nad Deskou – Červenohorské sedlo, se nachází v územní působnosti města Šumperka. Dle ŘSD to může znamenat zvýšený počet podnětů k projednání přestupků. Městská rada proto schválila rozšíření agendy dopravních přestupků v souvislosti s možným měřením úsekové rychlosti. Pokud se ŘSD k tomuto kroku odhodlá, bude město připraveno přikročit k personálním změnám. Dle informací od ŘSD by úsekové měření mělo být zahájeno v příštím roce.

Havárie motorkáře v serpentinách na Červenohorském sedleMotorkář havaroval na Červenhorském sedle  Foto PČR


Vytvořeno 28.8.2021 | přečteno 1013x | singerova
load