Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Mladí hasiči lákají do svých řad nováčky

Mladí hasiči

Jejich hasičský rok začíná na konci srpna a běží zase až do prázdnin. I když jde o tým mladých hasičů, netočí se vše jen kolem vody, ohně a hadic. Pracují nejen na své fyzičce, ale také na dovednostech a vědomostech z nejrůznějších oblastí.

Oddíl mladých hasičů u SDH Šumperk - Temenice byl založen v roce 2005, od té doby ho vedou manželé Jiří a Zdeňka Kvapilovi, velkým pomocníkem je i jejich dcera Míša, jež v družstvu mladých hasičů vyrůstala. Ještě před dvěma roky docházely na pravidelné schůzky téměř tři desítky mladých hasičů, po nucené přestávce v době covidové se do družstva vrátila jen zhruba polovina členů.

„Uvítáme nové členy, kteří se chtějí nejen leccos přiučit, ale také zažít nejrůznější dobrodružství,“ láká do družstva Jiří Kvapil. Zdůrazňuje, že mladí hasiči se učí nejen znalostem z oblasti požární ochrany, ale pronikají rovněž do základů zdravovědy, učí se střílet ze vzduchovky, vážou uzly, poznávají, jak se chovat v přírodě, a podnikají dobrodružné výpravy. Nezapomínají ani na charitu.

Mladí hasiči2„Hasičské závody jsou jen jednou z činností. Na nich si otestujeme v praxi, co jsme se naučili. S dětmi také jezdíme na exkurze do nejmodernějších požárních stanic v Praze, Brně nebo Ostravě, navštívili jsme zábavný vědecký park v Brně, vyrážíme i na výlety do přírody, jež často zpestříme „bojovkou“,“ doplňuje svého manžela Zdeňka Kvapilová.

Mezi nejoblíbenější akce mladých hasičů patří každoroční víkend v temenické hasičské zbrojnici. Děti zde zažívají velká dobrodružství, včetně „ostrého“ zásahu a záchrany osob z „hořícího“ objektu. „Děti si tak otestují reakce a dovednosti při simulovaném zásahu,“ popisuje akci Jiří Kvapil.

Jeho družstvo rovněž pořádá sportovní odpoledne pro veřejnost a před prázdninami také společnou akci, během níž se utkají dětiMladí hasiči3 se svými rodiči v požárním útoku. „Přiznám se, že neuznávám přísný dril, snažíme se pro děti vše připravovat zábavnou formou a dělat aktivity, které je baví,“ dodává vedoucí mladých hasičů.

Připomíná, že nezapomínali ani na děti upoutané na lůžku na dětském oddělení v šumperské nemocnici. Před epidemií sem přicházeli v době vánočních svátků s drobnými dárky povzbudit dětské pacienty. Pravidelným úklidem také pomáhají přírodě při úklidu odpadu po našich spoluobčanech, kteří si vodní toky pletou s popelnicí.

„Naše schůzky probíhají každou středu a pátek od 16 do 18 hodin v areálu baseballového hřiště v Temenici. Pokud máte zájem, přijďte mezi nás. Přijímáme holky a kluky od sedmi do patnácti let,“ zvou manželé Kvapilovi, jež podají informace o činnosti mladých hasičů na telefonních číslech 603 891 960 a 604 256 873.


Vytvořeno 15.6.2022 | přečteno 1839x | singerova
load