Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Šumperk přijímá nominace na Ceny města

Ceny města 2020

Od října můžou občané zasílat své nominace na udělení Ceny města Šumperka za rok 2021. Sběr nominací, které lze podávat elektronicky i v papírové podobě, bude ukončen 31. prosince.

Nominovat lze nejen jednotlivce, ale i firmy, které si zaslouží udělení ceny v různých odvětvích lidské činnosti – například kultuře, sportu, sociální a humanitární oblasti, vzdělávání a dalších. Nominovat lze i zajímavou novostavbu nebo zdařilou stavební rekonstrukci v Šumperku. Ceny města nebudou udělovány v konkrétních kategoriích.

Nominování, hlasování a udílení Cen města letos doznalo drobných změn, které na svém zářijovém zasedání odsouhlasilo šumperské zastupitelstvo. Do konce roku 2021 bude oddělení kultury a vnějších vztahů sbírat nominace od občanů. Po Novém roce akademie vybere nejzajímavější nominace. „Tyto nominace budou postoupeny členům zastupitelstva a zvolí pětici kandidátů, která Cenu města Šumperka získá,“ popsal proces udělování cen Bohuslav Vondruška, vedoucí oddělení kultury. Slavnostní večer s předáváním ocenění proběhne na začátku dubna v Divadle Šumperk.

Nominaci lze podat buď prostřednictvím elektronického formuláře, nebo v „papírové“ formě na městských úřadovnách a Informačním centru Šumperk až do 31. prosince 2021.

Nominační lístek bude také otištěn v listopadovém čísle Šumperského zpravodaje. Dotazy k Cenám města Šumperka lze zasílat na e-mail: cenymesta@sumperk.cz.

Zde poslední držitelé cen města:

Držitelé Cen města za rok 2020


Vytvořeno 6.10.2021 13:41:54 | přečteno 1293x | singerova
load