Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Šumperk přijímá nominace na Ceny města

Cena města Šumperka   skleněná plastika

Občané Šumperka mohou až do 31. prosince 2022 zasílat své nominace na udělení Ceny města Šumperka za rok 2022. 

Nominovat lze všechny, kteří si zaslouží udělení ceny v různých odvětvích lidské činnosti – například kultuře, sportu, sociální a humanitární oblasti, vzdělávání a dalších. Nominovat lze i zajímavou novostavbu nebo zdařilou stavební rekonstrukci v Šumperku. Ceny města však podobně jako v posledních ročnících nebudou udělovány v konkrétních kategoriích.

Do konce roku 2022 bude oddělení kultury a vnějších vztahů sbírat nominace od občanů. Po Novém roce zasedne Akademie složená ze zástupců politických stran a hnutí zastupitelstva města a provede výběr nejzajímavějších nominací. „Tyto nominace budou postoupeny ke hlasování členům zastupitelstva a ti vyberou určitý počet kandidátů, kteří získají Cenu města Šumperka,“ říká Bohuslav Vondruška, vedoucí oddělení kultury a dodává, že slavnostní večer s předáváním Cen města Šumperka proběhne v dubnu roku 2023 v Divadle Šumperk.

Nominaci lze podat buď prostřednictvím elektronického formuláře nebo v „papírové“ formě na úřadovnách MěÚ Šumperk a Informačním centru Šumperk až do konce letošního roku. Své dotazy k Cenám města Šumperka lze zasílat na e-mail: cenymesta@sumperk.cz

Ceny města Šumperka   společní foto oceněných v roce 2021

Vytvořeno 6.10.2022 14:51:34 | přečteno 5095x | singerova
load