Město se zabývalo peticí proti výstavbě Lidlu

Logo města Šumperka

Městská rada se na svém posledním zasedání zabývala peticí občanů s názvem „Lidl na Šumavské ulici nechceme“.

Petenti v dokumentu kromě nesouhlasu s výstavbou Lidlu vyzvali radní a zastupitele, aby záměr výstavby supermarketu v lokalitě řádně připravili a projednali tak, aby výsledek byl ukázkou promyšleného strategického rozvoje našeho města.

Ve své odpovědi petentům město zdůraznilo, že při projednávání územních změn v dané lokalitě nikdy nepostupovalo v rozporu s platnou legislativou a nikdy ani neuvažovalo o tom, že by o územní změně mělo být rozhodnuto bez veřejného projednávání.

Současně rada města deklaruje, že vždy postupuje tak, aby využila veškerý potenciál legitimních a reálných možností řešení tak, aby zajistila trvalý rozvoj města a zvyšování kvality života ve městě.

Negativní veřejná diskuze byla dle vyjádření města způsobena šířením neúplných a mylných informací, které vznikly neznalostí, nesprávnou interpretací nebo jednoduše nepochopením zákonného postupu řízení o změně územního plánu.

Bylo zdůrazněno, že město jedná velmi uvážlivě, a doposud nebylo v dané věci schváleno žádné usnesení.

Odpověď města na petici „Lidl na Šumavské ulici nechceme“ schválila Rada města Šumperka jednomyslně.

Celé znění petice a odpověď petentům:

Cele znění petice Odpověď města na petici
Vytvořeno 19.7.2021 12:55:35 | přečteno 563x | singerova