Město rozzáří nová výzdoba

vanoce web

Vánoční strom letos dorazí na náměstí Míru v úterý 24. listopadu v dopoledních hodinách. Patnáct metrů vysoký smrk ztepilý darovaly městu Lesy České republiky.

strom3Vánoční strom do Šumperka přicestuje z Klepáčova, konkrétně z lokality Ztracenka. „Smrk vyrostl v těsném sousedství vzácného jilmového semenného sadu a vzhledem k tomu, že snižoval výnos semenného materiálu, musel by být stejně pokácen,“ uvedla Šárka Hofmannová z oddělení komunálních služeb. Doplnila, že smrk je moc hezký, pravidelně rostlý a určitě bude krásnou ozdobou náměstí.

Vánoční atmosféru navodí vedle stromu také slavnostně ozdobená také radnice, kašna v Sadech 1. máje a celé centrum města. „Oddělení kultury a vnějších vztahů ve spolupráci s oddělením komunálních služeb chystá novou vánoční výzdobu na Točáku. Doufáme, že se lidem bude město oděné do slavnostního hávu líbit a že občanům zpříjemníme adventní období,“ uvedla Eva Rutarová referentka oddělení kultury a vnějších vztahů.

Vytvořeno 16.11.2020 10:14:55 | přečteno 546x | singerova