Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město rozzáří nová výzdoba

vanoce web

Vánoční strom letos dorazí na náměstí Míru v úterý 24. listopadu v dopoledních hodinách. Patnáct metrů vysoký smrk ztepilý darovaly městu Lesy České republiky.

strom3Vánoční strom do Šumperka přicestuje z Klepáčova, konkrétně z lokality Ztracenka. „Smrk vyrostl v těsném sousedství vzácného jilmového semenného sadu a vzhledem k tomu, že snižoval výnos semenného materiálu, musel by být stejně pokácen,“ uvedla Šárka Hofmannová z oddělení komunálních služeb. Doplnila, že smrk je moc hezký, pravidelně rostlý a určitě bude krásnou ozdobou náměstí.

Vánoční atmosféru navodí vedle stromu také slavnostně ozdobená také radnice, kašna v Sadech 1. máje a celé centrum města. „Oddělení kultury a vnějších vztahů ve spolupráci s oddělením komunálních služeb chystá novou vánoční výzdobu na Točáku. Doufáme, že se lidem bude město oděné do slavnostního hávu líbit a že občanům zpříjemníme adventní období,“ uvedla Eva Rutarová referentka oddělení kultury a vnějších vztahů.


Vytvořeno 16.11.2020 10:14:55 | přečteno 546x | singerova
load