Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město odpustí letošní nájmy za restaurační zahrádky

Hlavní třída - zahrádky

Šumperská radnice odpustí v celém letošním roce provozovatelům restaurací a kaváren nájem za zábor veřejného prostranství pro předzahrádky. Důvodem je, že patří mezi skupiny podnikatelů nejvíce postižené pandemií koronaviru. Úlevu odsouhlasila v lednu rada města.


„Až do konce roku se za umístění restauračních předzahrádek na pozemcích města nebude účtovat žádné nájemné. Chceme tak pomoci našim restauratérům a provozovatelům kaváren v nelehké situaci,“ uvedl šumperský starosta Tomáš Spurný.

Připomněl, že obdobně již loni na jaře prominulo město nájem všem živnostníkům podnikajícím v městských prostorách, jež z důvodu vyhlášení nouzového stavu museli zavřít své provozovny. Ti, kteří mohli mít otevřeno, zaplatili poloviční nájemné.


Vytvořeno 10.2.2021 7:20:01 | přečteno 826x | buchtova
load