Město odpustí letošní nájmy za restaurační zahrádky

Hlavní třída - zahrádky

Šumperská radnice odpustí v celém letošním roce provozovatelům restaurací a kaváren nájem za zábor veřejného prostranství pro předzahrádky. Důvodem je, že patří mezi skupiny podnikatelů nejvíce postižené pandemií koronaviru. Úlevu odsouhlasila v lednu rada města.

„Až do konce roku se za umístění restauračních předzahrádek na pozemcích města nebude účtovat žádné nájemné. Chceme tak pomoci našim restauratérům a provozovatelům kaváren v nelehké situaci,“ uvedl šumperský starosta Tomáš Spurný.

Připomněl, že obdobně již loni na jaře prominulo město nájem všem živnostníkům podnikajícím v městských prostorách, jež z důvodu vyhlášení nouzového stavu museli zavřít své provozovny. Ti, kteří mohli mít otevřeno, zaplatili poloviční nájemné.

Vytvořeno 10.2.2021 7:20:01 | přečteno 400x | buchtova