Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město chtělo vědět, jak kraj podpoří kulturu

IMG 0933

Budou se peníze na dotacích rozdělovat rovnoměrněji než v předchozích letech? Bude kraj víc myslet na města a obce na severu? Můžeme se podílet na vytváření koncepce kultury v kraji? Tyto a mnoho dalších dotazů zodpověděl vedení města a šéfům kulturních institucí v Šumperku krajský radní Jan Žůrek, do jehož gesce spadá kultura.


Na radnici se nejprve setkal s vedením města, starostou Tomášem Spurným a místostarostkou Martou Novotnou, i s řediteli kulturních institucí.

IMG 0937

Starosta města seznámil Jana Žůrka s oblastí kultury ve městě, s rozsahem finančních prostředků, kterými město kulturu dotuje, ale také s největšími akcemi, jež jsou hojně navštěvované nejen místními obyvateli, ale lidmi ze širokého okolí i ze zahraničí. Vyjádřil také víru, že současné vedení Olomouckého kraje bude více myslet na města a obce na severu a zajistí tak spravedlivé a rovnoměrné rozdělování dotací.

IMG 9079

„Děláme všechno proto, aby naše kulturní instituce žily, aby se mohly konat akce, které dělají Šumperk Šumperkem,“ uvedla místostarostka Marta Novotná, která podotkla, že s budoucí podporou kraje to bude mít město snazší.

„Olomoucký kraj momentálně patří mezi nejzadluženější kraje v České republice. Úsporná opatření roku 2021 se dotknou mnoha oblastí a také dotačních titulů, ale mohu vás ujistit, že podpora vašich kulturních institucí bude minimálně ve stejné výši jako v letošním roce,“ uklidnil přítomné ředitele Jan Žůrek. Zároveň sdělil, že by rád do kultury dostal více peněz také z nejrůznějších fondů Evropské unie.

IMG 0959

Zdůraznil, že udělá vše pro to, aby kultura zůstala pro lidi dostupná. „Zároveň je třeba rozdělovat peníze z dotací tak, aby se dostaly tam, kde jsou opravdu potřeba. Velice mne například překvapilo, že zdejší divadlo má nejnižší dotace ze všech divadel v kraji,“ podotkl krajský radní.

Z radnice pak krajský radní zamířil přímo do jednotlivých kulturních organizací, aby si osobně prohlédl divadlo, dům kultury, Galerii Jiřího Jílka, kino a Městskou knihovnu T. G. Masaryka. Ocenil, že Šumperk žije kulturou, a navíc má potenciál přilákat na akce jako je festival Blues Alive, Klášterní hudební slavnosti, Džemfest nebo Mezinárodní folklorní festival veřejnost i z širokého okolí.


Vytvořeno 27.11.2020 7:23:24 | přečteno 560x | singerova
load