Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Letní pátky zpestří oblíbené večerní rozhledy

Věž šumperské radnice z ptačí perspektivy

Stejně jako v loňském roce budou mít zájemci po dobu letních prázdnin každý pátek mezi 19.00 a 22.00 možnost vystoupat na ochoz radniční věže. Večerní rozhledy nabídnou nejen jedinečný pohled na Šumperk, ale i výhled do impozantní krajiny podhůří Jeseníků.

Oddělení kultury láká na výhledy z radniční věžeZájemci se budou moci pokochat západem slunce za obzor, jemuž dominuje rozhledna Háj, v pozdnějších hodinách pak lidé budou moci pomocí dalekohleduVečerní výhledy z radniční věže jsou oblíbenou atrakcí pozorovat Měsíc či prstence Saturnu. 

Během večerních rozhledů bude v suterénu radnice u bočního vchodu od morového sloupu, přítomná služba, jež věž zájemcům zpřístupní. Ochoz radniční věže se nachází ve výšce 29 metrů nad okolním terénem, část výstupu na věž tvoří cesta výtahem, v té druhé čeká na návštěvníky jedenasedmdesát schodů.

Poslední výstup na věž se uskuteční patnáct minut před koncem provozní doby. Dospělí návštěvníci zaplatí 30 korun, děti od 6 do 15 let bude stát vstupenka 10 korun, rodinné vstupné přijde na 50 korun.

Vytvořeno 6.7.2021 | přečteno 356x | singerova
load