Květináče nejsou bezplatným zahradnictvím

Odbad v záhonu   ilustrační foto

Ve městě se nám rozmohl takový nešvar. Někteří občané si pletou květináče s mobilní zelení s bezplatným květinářstvím a záhony s květinami s odpadkovými koši a psími záchodky. Komunální služby tak zbytečně utrácejí peníze za dosazování chybějících květin a úklid. Množí se také škody způsobené ničením mobiliáře, jako jsou například lavičky a odpadkové koše.

„Firma, která se o zeleň stará a zalévá ji, hlásí škody prakticky po každé údržbě zeleně. Její pracovníci nás upozorňují, že chybějí květiny, v záhonech jsou odhozené PET lahve i psí výkaly,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

Městská policie se také v polovině července zabývala případem vytrhaných rostlinek z květináčů na Hlavní třídě. Vandalové květiny poničili a rozházeli po zemi.

Podle oddělení komunálních služeb úklid a obnova výsadby zeleně stojí město nemalé peníze. I z toho důvodu se v současnosti městská policie více zaměří na problematická místa a na zeleň bude dohlížet rovněž prostřednictvím kamerového systému. Vedení města zároveň vyzývá občany, aby se nebáli na nekalé jednání nenechavců upozornit městskou policii.

Květináče na Točáku

Vytvořeno 29.7.2022 12:17:33 | přečteno 1568x | singerova