Knihovna na Severu slouží seniorům i místním čtenářům

Knihovna Sever2

Pobočka Masarykovy knihovny Sever v Klubu důchodců od letošního roku funguje v normálním režimu. Po téměř dvouleté pauze způsobené kovidovou pandemií se pobočka konečně rozjela naplno

Knihovna Sever bibliobox„Knihovna je otevřená každé pondělí od 12.30 do 15.30 hodin. Do knihovny docházejí nejen čtenáři, kteří jsou členy Klubu důchodců, ale i další obyvatelé přilehlého sídliště Sever,“ uvedla ředitelka Masarykovy knihovny Kamila Šeligová. Doplnila, že mezi stálými čtenáři tvoří zhruba třetinu členové Klubu důchodců, zbylé dvě třetiny představují čtenáři z řad široké veřejnosti.

V současné době je na pobočce k dispozici celkem 1543 knih. „Přímo pro tuto pobočku jsme od jejího znovuotevření zakoupili 221 nových knih. Zároveň nabízíme i donáškovou službu – na vyžádání přivážíme čtenářům docházejícím na Sever předem objednané knihy,“ informovala ředitelka.

Před knihovnou navíc stojí biblioschránka, která slouží k vracení knih v době, kdy je knihovna zavřená. Pravidelně třikrát týdně ji vybírají pracovníci knihovny, protože schránka je hojně využívaná.

Od začátku roku 2022 do poloviny května navštívilo tuto pobočku 473 čtenářů, kteří si půjčili 1764 knih a časopisů. „Ve spolupráci s Klubem důchodců připravujeme na letošní září v prostorách společenského střediska Sever besedu s herečkou Olgou Kaštickou o tom, jak vznikají rozhlasové hry. V říjnu je na programu tradiční čtení, které se uskuteční v rámci festivalu Město čte knihu,“ dodala Kamila Šeligová.

Knihovna Sever návštěvníci

Vytvořeno 18.5.2022 15:04:55 | přečteno 577x | singerova