Knihovna bude od pondělí 18. 1. půjčovat knihy bezkontaktně

Knihovna plná knih

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk chce vyjít veřejnosti vstříc, a proto zahajuje od pondělí 18. ledna režim bezkontaktního půjčování. Knihy budou vydány čtenáři pouze po předchozí objednávce bez osobního kontaktu s knihovnicí. Knihovna je pro výdej objednávek otevřena od pondělí do pátku 8–15 hodin.

Zájemci si knihy mohou objednat třemi způsoby:

• v online katalogu knihovny, po přihlášení do svého čtenářského konta

• telefonicky: půjčovna pro dospělé (583 214 588), půjčovna pro mládež (583 550 431)

• emailem: pujcovna@knihovnaspk.cz (kromě seznamu musí objednávka obsahovat jméno čtenáře a číslo průkazu)

„V případě objednávky přes katalog a prostřednictvím elektronické pošty je třeba počkat na potvrzující email. Teprve poté se vydejte do knihovny. Zazvoňte na zvonek PŮJČOVNA a nahlaste vaše jméno a číslo průkazu. Knihovnice vám objednané knihy nachystá na stůl pod schody a odemkne dveře. Vyčkejte, až se vzdálí, ideálně cca 10 sekund, vejděte a vyzvedněte si knihy, poté knihovnu neprodleně opusťte. Nevstupujte, prosím, dovnitř, pokud je před vámi jiný čtenář,“ informovala o pravidlech bezkontaktního půjčování ředitelka knihovny Kamila Šeligová.

Lidé si mohou vyzvednout i rezervace odeslané před uzavřením knihovny v prosinci. Poplatky se budou hradit až po otevření knihovny.

Vytvořeno 17.1.2021 | přečteno 606x | singerova