Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Knihovna bude od pondělí 18. 1. půjčovat knihy bezkontaktně

Knihovna plná knih

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk chce vyjít veřejnosti vstříc, a proto zahajuje od pondělí 18. ledna režim bezkontaktního půjčování. Knihy budou vydány čtenáři pouze po předchozí objednávce bez osobního kontaktu s knihovnicí. Knihovna je pro výdej objednávek otevřena od pondělí do pátku 8–15 hodin.

Zájemci si knihy mohou objednat třemi způsoby:

  • v online katalogu knihovny, po přihlášení do svého čtenářského konta

  • telefonicky: půjčovna pro dospělé (583 214 588), půjčovna pro mládež (583 550 431)

  • emailem: pujcovna@knihovnaspk.cz (kromě seznamu musí objednávka obsahovat jméno čtenáře a číslo průkazu)

„V případě objednávky přes katalog a prostřednictvím elektronické pošty je třeba počkat na potvrzující email. Teprve poté se vydejte do knihovny. Zazvoňte na zvonek PŮJČOVNA a nahlaste vaše jméno a číslo průkazu. Knihovnice vám objednané knihy nachystá na stůl pod schody a odemkne dveře. Vyčkejte, až se vzdálí, ideálně cca 10 sekund, vejděte a vyzvedněte si knihy, poté knihovnu neprodleně opusťte. Nevstupujte, prosím, dovnitř, pokud je před vámi jiný čtenář,“ informovala o pravidlech bezkontaktního půjčování ředitelka knihovny Kamila Šeligová.

Lidé si mohou vyzvednout i rezervace odeslané před uzavřením knihovny v prosinci. Poplatky se budou hradit až po otevření knihovny.


Vytvořeno 17.1.2021 | přečteno 798x | singerova
load