Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Klub turistů vyhlásil prázdninovou výzvu pro děti

Rzhledna na Háji.

Klub turistů vyhlásil prázdninovou výzvu pro děti, chce vyzdobit rozhlednu na Háji. V září totiž uplyne pětadvacet let od otevření této populární rozhledny.

Na oblíbené výletní místo každoročně zavítá několik tisíc návštěvníků, mnoho z nich oceňuje kromě krásných výhledů i výzdobu interiéru. K vidění tu byly většinou obrázky dětí, které nakreslily do soutěží, pořádaných ve spolupráci se základními a mateřskými školami ze Šumperka a blízkého okolí. Letos je ale interiér rozhledny prázdný.

„Výzdoba z roku 2019 již vzala vlivem povětrnostních podmínek zasvé a k obnovení loni nebyla kvůli koronaviru příležitost. Rádi bychom letos výzdobu rozhledny opět obnovili, proto přicházíme s prázdninovou výzvou: Vyzdobme rozhlednu na Háji,“ říká předsedkyně místního Klubu českých turistů Zdeňka Daňková.

Děti do patnácti let, které přinesou na Háj obrázek na téma „Na výletě“, budou mít vstup volný. Ty, které se na výlet na Háj během prázdnin nedostanou a obrázek na dané téma nakreslí, ho mohou odevzdat v informačním centru na Hlavní třídě. Kreslit by děti měly nejlépe na výkresy formátu A4 nebo A3.

„Obrázky budeme vyvěšovat průběžně. Počítáme s tím, že v září by měla být výstava kompletní. Lidé si ji budou moci prohlédnout například i 28. září u příležitosti zahájení Měsíce věží a rozhleden nebo 28. října při jeho ukončení. V tyto dny bude na Háj volný vstup,“ podotýká Daňková.

Rozhledna na Háji, o kterou se starají členové šumperského Klubu českých turistů, je v červenci a v srpnu otevřená každý denod 10.00 do 17.00, v případě deštivého počasí bude zavřeno. Vstup je zpoplatněn, dospělí platí třicet korun, děti od šesti let, studenti a senioři starší 65 let pak dvacet korun. Bližší informace lze najít zde.

Výhled z rozhledny na Háji


Vytvořeno 7.7.2021 | přečteno 370x | singerova
load