Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Klášterní slavnosti: Odstartoval prodej lístků

Logo a termín Klášterních hudebních slavností

Klášterní hudební slavnosti mají sestavený program a milovníci klasické hudby si mohou objednat vstupenky – to jsou poslední noviny od organizátorů populárního festivalu. Ti počítají s uvedením 15 koncertů v období od 27. června do 13. září.

„Zda se nám podaří všechny uskutečnit je ve hvězdách, ale my stále věříme. Jsme připraveni pružně reagovat na v danou chvíli platná opatření. V případě potřeby budeme pro akce hledat vhodnější termíny, a pokud bude nutné některé zrušit, vrátíme vstupné v plné výši. Netrpělivě čekáme na stanovení konkrétních podmínek pro pořádání kulturních akcí, abychom se mohli začít připravovat,“ uvedl ředitel festivalu Roman Janků. Doplnil, že část vstupenek hodlá festival darovat zdravotníkům v regionu jako poděkování.

Novinkou 15. ročníku je jmenování rezidenčního souboru festivalu, jímž se stane Musica Florea. Na zahajovacím koncertu uvede festivalovou premiéru programu z děl Antonína Reichenauera a jeho současníků. Závěrečný koncert pak věnuje konfrontaci oratoria Václava Horálka s Requiem W. A. Mozarta.

Klášterní hudební slavnosti 2021 - hosté

Pozvání vystoupit na pozoruhodných místech Jeseníků přijaly i letos velké hudební osobnosti. Patronka festivalu harfenistka Jana Boušková zahraje spolu s koncertním mistrem České filharmonie Josefem Špačkem v dřevěném kostelíku v Maršíkově. Vůbec poprvé festival zavítá do klášterního kostela v Bílé Vodě a hned se světovým hornistou Radkem Baborákem.

Hudební lahůdkou bude uvedení barokní opery Endymio v lázních Jeseník včetně originálních kostýmů a kulis. Varhany v klášteře Na Hedeči rozezní Waclav Golonka. Kostel ve Šternberku bude lákat na hlasy zpěváků z Czech Enseble Baroque. Znovu ožije unikátní Tančírna v Račím údolí projekty nespoutané Gabriely Vermelho a mužského vokálního kvarteta Q VOX.

Nádvoří zámku Velké Losiny ozáří světelná show s hudbou Clarinet Factory. Osvěžení přinese swingový orchestr Ježkovy stopy v Rapotíně, multižánrové Bardolino ve Šternberku a fúze klasické hudby s folklórem FolkloreClassic v Loučné nad Desnou. Vzpomínce na Václava Havla bude věnován pořad Dopisy Olze v podání harfistky Zdeňky Šolcové, mezzosopranistky Evy Garajové a herečky Valérie Zawadské. A Karlovu Studánku rozezní Ensemble Lucis a Vivaldiho Čtvero ročních období. Klášterní hudební slavnosti 2021, místa koncertů

„Je opravdu na co se těšit a my pevně doufáme, že kultura v létě opět ožije. Chceme lidem po měsících strastí přinést do života radost, vytáhnout je ven, přivést je na jiné myšlenky. A to hudba umí dokonale,“ slibuje Janků.

Oznámil také, že také odstartoval prodej vstupenek na festival. „Zatím jsme do prodeje uvolnili jen polovinu kapacity sálů, abychom v případě potřeby dokázali zajistit dostatečné rozestupy. Dá se tedy očekávat, že exponované koncerty mohou být velmi brzy vyprodané,“ informoval Janků. Část vstupenek hodlá festival navíc darovat zdravotníkům v Olomouckém kraji jako poděkování.

Letos poprvé organizátoři zřídili e-mail vstupenky@klasternihudebnislavnosti.cz. Sem mohou směřovat své dotazy a připomínky, a dokonce si rezervovat vybraná místa, a to maximálně na dobu tří dnů. Jakmile se otevřou informační a kulturní centra, budou vstupenky dostupné i offline na obvyklých místech v Šumperku, Jeseníku, Králíkách, Loučné nad Desnou, Bludově či Rapotíně.

Klášterní hudební slavnosti 2021, podrobný program


Vytvořeno 12.4.2021 8:42:19 | přečteno 401x | singerova
load