Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Klášterky nabídnou koncerty napříč žánry

Klášterní hudební slavnosti, ligo pro ročník 2022

Na sedm koncertů napříč žánry se mohou těšit příznivci Klášterních hudebních slavností. Od srpna do konce září je na programu klavírní recitál, vynikající zahraniční orchestr, muzikálový večer, pěvecký sbor, český melodram, harfa a zpěv a na závěr světoznámá kantáta.

Klavírní virtuoz Ivo KahánekVe středu 24. srpna se v Loučné nad Desnou představí klavírní virtuóz Ivo Kahánek. Vzdá hold svému předchůdci, světoznámému pianistovi a místnímu rodákovi, Alfredu Brendelovi, který vloni oslavil 90. narozeniny. V programu zazní skladby pozdního klasicismu a raného romantismu.

„Zahraniční host letošního ročníku, Neues Barockorchester Berlin, se představí v pondělí 5. září v šumperském Klášterním kostele. Pod vedením koncertní mistryně orchestru Anny Barbary Kastelewicz připomene 300. výročí narození Jiřího Antonína Bendy, zazní Bendových současníků a jeho bratra Františka v původní interpretaci díla,“ uvedl ředitel Klášterních hudebních slavností Roman Janků.

 Muzikálové melodie zazní v neděli 11. září v Rapotíně, kde na návštěvníky čeká Soaré s písní a muzikálem nezaměnitelné zpěvačky Báry Basikové. Zazní písně Andrew Lloyd Webbera, Leonarda Bernsteina, Johna Lennona i českých autorů. Zpěvačku na klavír doprovodí Luboš Přibyl.

 „Velkou událostí bude koncert Česká hudba dobývá Evropu, který se uskuteční v sobotu 17. září ve Šternberku. K interpretaci děl význačných českých skladatelů 18. století a jejich žáků se pod vedením dirigenta Marka Štilce spojí síla světoznámého chlapeckého pěveckého sboru Boni Pueri s vídeňským zvukem klasicistního orchestru Wranitzky Kapelle,“ zve na unikátní koncert, který je součástí Dnů kulturního dědictví ve Šternberku, Roman Janků.

Komorní Večer (nejen) českého melodramu si dopřejí o den později, v neděli 18. září, návštěvníci Lázní Jeseník. S odkazem na J. A. Bendu si v podání klavíristy Miroslava Sekery a herce Petra Mikesky vyslechnou melodramy Zdeňka Fibicha, balady K. J. a Romanci štědrovečerní J. B. Foerstera na slova Jana Nerudy.

Dámské duo Kateřina Englichová a Martina Kociánová připomene ve čtvrtek 22. září v Bruntále hudebního skladatele Antonína Dvořáka a jeho přátele. Osobu skladatele přiblížíPlakát Barockorchester Šumperk přednes z jeho korespondence a v úpravě pro harfu zazní známé Dvořákovy skladby, ale i Bedřicha Smetany či Leoše Janáčka.

Vrcholem letošního ročníku Klášterních hudebních slavností se stane 30. září uvedení světoznámé kantáty Carmina Burana skladatele Carla Orffa v Šumperku. „Koncert se vyznačuje neobvyklým obsazením pro dva klavíry - Kristina Kasíková a Martin Kasík, sólových pěveckých partů se ujmou Lucie Silkenová, Martin Bárta a Jan Mikuška. Podpoří je Český filharmonický sbor Brno, dětský sbor Motýli Šumperk a bicí sekce Moravské filharmonie Olomouc. Koncert bude řídit bude dirigent Marek Šedivý,“ doplnil ředitel festivalu.

Epilogem festivalu budou dva koncerty přesunuté ze srpna. Nejprve 14. listopadu vystoupí v Šumperku Musica Florea a 16. listopadu v Jeseníku Epoque Quartet.

Neues Barock Orchester


Vytvořeno 23.8.2022 | přečteno 1489x | singerova
load