Klasiku Vivu odstartuje Český rok

Šumperský dětský sbor Motýli

Tři hudební večery chystají pořadatelé hudebního cyklu Klasika Viva. Začíná v pondělí 4. října od 19.00 v klášterním kostele Šumperku koncertem domácího pěveckého sboru Motýli s renomovaným souborem Musica Bohemica.

Diváci se mohou těšit na hudební ztvárnění lidového kalendáře s jeho tradičními zvyky a obřady Český rok skladatele a zakladatele souboru Musica Bohemica Jaroslava Krčka. "Spojení tohoto věhlasného souboru s energií dětského pěveckého sboru slibuje naprosto ojedinělý zážitek," uvedl zakladatel cyklu, pedagog, hudebník a rodák z Rapotína Roman Janků.

V listopadu pak naváže sólovými recitály v Šumperku a v Jeseníku špičkový koncertní kytarista Lubomír Brabec. Vstupenky zakoupené na jaře 2020 jsou stále platné, nové lze pořídit v pokladně Domu kultury Šumperk nebo v Informačním centru Šumperk, na koncert v Jeseníku pak v Městských kulturních zařízeních (MKZ) Jeseník. Online jsou dostupné zde.

3006 klasika viva 0410 motyli sumperk A1 page 001
Vytvořeno 3.10.2021 | přečteno 573x | singerova