Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kino Oko slaví cenný úspěch

Logo kina Oko v Šumperku

Výsledky tržeb a počtu diváků za rok 2022 dovolily kinu Oko v Šumperku vystoupat až na senzační třetí místo v celé ČR v kategorii jednosálových kin. Přičemž první dvě místa patří pražským kinům.

„Je to určitě odměna za celoroční práci, kdy zejména na začátku roku jsme dodržovali nutná epidemiologická nařízení a návštěvnost tím byla do značné míry ovlivněna,“ uvedl ředitel kina Oko Kamil Navrátil.

Výsledek je vedle návštěvnosti několika trháků, též oceněním patriotismu diváků k jejich oblíbenému kinu a vyjádřením jejich potřeby kulturního vyžití. Absolutní primát patří filmu Mimoni, na druhém místě se umístila pohádka Tajemství staré bambitky 2, která pomohla nastartovat opětovné chození do kina. Třetí místo bral snímek Avatar 2.

„Na Avatara se stále chodí a doposud ho vidělo více než 4600 diváků, čímž by bral první místo. Příjemným překvapením je film Jeseníky – království horské divočiny, který se umístil v loňském roce na desátém místě. Po sečtení výsledků i s lednem, vystoupaly Jeseníky na šestou pozici, což nás velmi příjemně překvapilo,“ doplnil ředitel kina.

DSC 4392 015DSC 4432 046
Vytvořeno 19.1.2023 15:32:43 | přečteno 1386x | singerova
load