Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kanoistky TJ Šumperk sbíraly medaile na olympiádě

Kanoistky Markéta Štěpánková (vpravo) a Barbora Ondráčková

Jedenáct zlatých, čtyři stříbrné a jedna bronzová – celkem 16 medailí získaly na Olympiádě dětí a mládeže v Olomouci dvě kanoistky z TJ Šumperk Markéta Štěpánková a Barbora Ondráčková. V dresu Olomouckého kraje absolvovaly shodně 8 disciplín a z každé si odvezly medaili.

Kanoistky Markéta Štěpánková (vpravo) a Barbora Ondráčková s maminkami a vedením městaNa bitvy pod pěti kruhy obě stále vzpomínají. „Byla tam skvělá atmosféra. Všechno probíhalo přesně jako na klasické olympiádě. Proběhl slavnostní nástup jednotlivých krajů, nechyběl olympijský oheň a byla vztyčena vlajka,“ popisuje sportovní událost čtrnáctiletá Markéta Štěpánková, která závodila v kategorii starších žaček.

Její kolegyně z týmu, dvanáctiletá mladší žákyně Barbora Ondráčková, si pochvalovala organizaci dekorování vítězů. „Dekorovalo se na dvakrát, hned po závodě jsme dostaly plyšáky a pak ještě následovaly stupně vítězů a předávání medailí,“ popisovala Barbora, která přiznala, že závody i atmosféru kolem nich hodně prožívala.

Díky nim byl olympijský tým Olomouckého kraje nejúspěšnější ve vodáckém sportu. Společně s nimi se o to zasloužila ještě olomoucká závodnice Valentýna Kočířová, která všech svých osm startů proměnila ve zlato.

Obě kanoistky soutěží za oddíl TJ Šumperk, jejich trenérem je Samuel Rouča. Olympijské medaile nebyly prvními, které se jim podařilo získat. Ve své sbírce mají trofeje z mistrovství republiky, z českého i evropského poháru. Markéta už také sbírá zkušenosti mezi dospělými. V budoucnu by rády reprezentovaly Česko na skutečné olympiádě, Markéta by se chtěla věnovat trenérství.

Za reprezentaci Šumperka oběma úspěšným sportovkyním podělovalo vedení města, starosta Tomáš Spurný a místostarostka Marta Novotná.

Barbora Ondráčková v akciMarkéta Štěpánková na kajaku


Vytvořeno 18.7.2022 9:24:01 | přečteno 1887x | singerova
load