Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ježíšek bude nadělovat nemocným a hendikepovaným dětem

ježíšek

Ellenka, Petřík, Terezka, Vilda, … celkem 11 dětí se těší na dárek pod stromeček, který opravdu potřebují. Každého z této jedenáctky trápí nemoc nebo těžký hendikep, a právě proto se jim občanská iniciativa Děti dětem rozhodla pomoci. Děti si přejí věci, které jim jejich rodiče nemohou koupit, ale přesto jsou důležité pro jejich rehabilitaci nebo pro to, aby jim pomohly vést „běžný“ život v rámci možností.

„Každé dítě má svého mentora a svůj účet. Na webových stránkách www.deti-detem.com jsou i jejich příběhy a přání. Lidé tak mohou přispívat na splnění jejich snů přímo a adresně,“ vysvětlil zakladatel projektu Rostislav Vaněk.

Jedním z mentorů je starosta Šumperka Tomáš Spurný, který podporuje Ellenku z Janoslavic u Rohle. „Pokud si někdo prošel peklem, je to sedmiletá slečna Ellen. Před třemi lety ji lékaři diagnostikovali zhoubné onemocnění, neuroblastom. Ellenka musela a bude muset absolvovat mnoho chemoterapií, vysokoradioaktivní léčbu, radioterapie, operace metastáz, operace mozku, mnoho transfuzí, zase chemoterapie, další cílené ozařovaní, nyní čeká na léčbu dendritickými vakcínami a domácí chemoterapii. Tato nemoc strašně bolí. Neumíme si představit, jak moc…,“ píše se v příběhu malé bojovnice.

„Ellen potřebuje postel, rošt, matraci a třeba i kancelářské křeslo, aby se mohla pohodlně připravovat do školy. I taková přání někdy míří k Ježíškovi. Prosíme moc, pomozte, číslo účtu pro Ellenku je: 288226382/0300, variabilní symbol: 20209,“ připojil se k prosbě starosta Tomáš Spurný.

Mezi dalšími patrony projektu Nadělujte s námi Ježíška 2020 jsou například hokejový brankář Draků Marek Peksa, trenér brankářů, bývalý hráč SK Sigma Olomouc Martin Blaha a módní návrhář Osmany Laffita. Ti všichni chtějí Ellence předat dárek osobně v polovině prosince.

Jezisek   spolecna fotka (002)


Vytvořeno 3.12.2020 15:31:57 | přečteno 802x | singerova
load