Iniciativa DĚTI DĚTEM doručila dárky

Logo projektu Nadělujte s námi ježíška.

Čtrnáct obdarovaných dětí a dárky za více než 200 tisíc korun – takový je výsledem iniciativy DĚTI DĚTEM a projektu Nadělujte s námi Ježíška 2020.

Iniciativa DĚTI DĚTEM zastřešuje sportovní, kulturní či společenské akce pro děti, z nichž výtěžek putuje na pomoc jiným hendikepovaným dětem, které neměly v životě tolik štěstí.

V závěru loňského roku dobročinná organizace spustila akci Nadělujte s námi Ježíška. „Původním záměrem bylo obdarovat devět dětí a na jejich dárky vybrat 85 tisíc korun. Ježíška jsme nakonec dopřáli 14 dětem, podařilo se nám totiž sesbírat od dárců 213.689 korun,“ uvedl zakladatel iniciativy Rostislav Vaněk.

Šťasná rodina, které pomohl projekt Nadělujte s námi ješíška.

Do projektu se mu podařilo vtáhnout známé osobností ze sportovního i společenského života, mezi nimi byl například hokejový brankář Draků Marek Peksa, trenér brankářů, bývalý hráč SK Sigma Olomouc Martin Blaha či módní návrhář Osmany Laffita.

„Při 14 návštěvách jsme předali optimismus dětem a jejich rodinám. Podařila se nám krásná věc, do této akce se zapojily nejen známé osobnosti, ale i velká skupina dalších dárců. Moc si toho vážím stejně jako všechny obdarované rodiny, kterým jsme mohli dopřát krásné chvíle. Byla to prostě jízda, ze srdce vám všem děkujeme,“ sdělil Rostislav Vaněk.

Mezi obdarovanými byla i sedmiletá Ellenka z Janoslavic, jejímž mentorem byl šumperský starosta Tomáš Spurný. Předávání dárků se vzhledem k nouzovému stavu a nařízením Vlády ČR mohl zúčastnit jen omezený počet Ježíšků, ale i tak byla radost Ellenky veliká. Vedle nové postele dostala pobyt v aquaparku Babylon, velkým překvapením byla i terapeutická tříkolka. Dárky dostala i její maminka.

Video z předávání dárků Ellence najdete zde.

Více info o projektu je na stránce http://www.deti-detem.com/jezisek-2020

Šťasná rodina, které pomohl projekt Nadělujte s námi ješíška.

Vytvořeno 4.1.2021 15:10:02 | přečteno 554x | singerova