Indisponovaní voliči mohou požádat o přenosnou urnu

Komunální volby, ilustrační foto

V pátek 23. a v sobotu 24. září si budou moci lidé ve své obci zvolit nové zastupitelstvo. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin.

Volič bude moci odevzdat svůj hlas pouze na území okrsku, ve kterém má trvalý pobyt. Voličské průkazy se nevydávají. V případě, že je volič indisponován a nemůže se dostavit ve dnech voleb do volební místnosti, může požádat o přenosnou urnu. S touto urnou se dostaví dva členové příslušné okrskové volební komise k voliči domů v domluvený den a hodinu.

Hlášení požadavků na přenosnou volební schránku a informace k seznamu voličů podá Eva Partisch, tel.: 583 388 321, 724 979 865, e-mail: eva.partisch@sumperk.cz.

Informace k volbám za pověřený obecní úřad Šumperk je oprávněná podat: Petra Štefečková, tel.: 583 388 603, 721 444 991, e-mail: petra.stefeckova@sumperk.cz.

Podrobné informace k průběhu voleb, kdo může volit, jak upravit volební lístek a další informace naleznete zde.

Vytvořeno 20.9.2022 13:09:36 | přečteno 1828x | singerova