Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hotel Grand se mění před očima

Hotel grand   budoucí apartmán

Jedna z nejvýraznějších staveb v Šumperku, hotel Grand, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Investice za desítky milionů korun má jediný cíl. Proměnit zašlé místo v reprezentativní ubytovací prostory odpovídající moderním trendům. Na novém architektonickém pojetí budovy pracují špičkový odborníci.

„Jde o náročnou rekonstrukci. Kompletně měníme dispozice pokojů a zároveň vzniknou nové prostory pro konferenční sály, restauraci či wellness centrum. Stále chceme zachovat tvář hotelu coby architektonicky cenné budovy města," uvedl Ondřej Veselovský, majitel hotelu a investor rekonstrukce.

Hotel Grand hraje v moderní historii Šumperka důležitou roli – často byl středem společenského dění a například v roce 1968 bylo jeho okolí centrem odporu proti okupačním vojskům Varšavské smlouvy. Také proto jsou obyvatelé města na další osud hotelu citliví, byť v posledních letech nemovitost pustla.

Hotel Grand   1  poschodíHotel Grand   budoucí resauraceHotel grand   budoucí schodištěHotel Grand   budoucí pokoj pro hosty

„Jako rodilý Šumperan vím, že hotel Grand byl a vždy bude ikonickým místem, a proto se celý tým snaží, aby nová podoba hotelu dělala městu a jeho obyvatelům radost a přinesla do Šumperka kvalitní služby,“ ujistil Veselovský.

Rekonstrukce Grandu má být hotová v druhé polovině roku 2022. Hotel dostane nejen novou podobu, ale také nový název.

Hotel Grand   výhled ze střechy
Vytvořeno 5.2.2022 | přečteno 2942x | singerova
load