Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Horská služba zve na svůj velký den

Den s horskou službou plakát

Horská služba Jeseníky se připravuje na svůj velký den. Ten vypukne v sobotu 17. července v 10.00 v areálu zámeckého parku v Loučné nad Desnou. Zváni jsou nejen současní a bývalí horští záchranáři, ale především široká veřejnost. 

Bohatý program Dne s horskou službou je určen pro všechny věkové kategorie. Děti se budou mít k dispozici dvě lanovky, vyzkoušejí si svou obratnost na lanovém žebříku, pohyblivé kládě nebo zkusit slack – line.

Návštěvníci si budou moci prohlédnou záchranářský vrtulník, vybavení horské služby, sledovat práci kynologů, sledovat mohou komentované ukázky zásahů, ošetřování zraněného či ukázku evakuace paraglidisty ze stromu. Na místě bude také stánek se zimním a lavinovým vybavením, zájemci mohou navštívit expozici o historii horské služby. Účast přislíbili i horští záchranáři ze zahraničí.

Zájemci si budou moci otestovat svou kondici v patnáctikilometrovém běhu Horské služby na Tři kameny, trať svým profilem a délkou odpovídá fyzickým prověrkám horských záchranářů.  

 Součástí doprovodného programu bude vystoupení kapel, divadlo, jarmark, bohaté občerstvení, děti se mohou těšit na kouzelníka, tvoření, hry, organizátoři počítají s relax zónou pro maminky s malými dětmi. Malé účastníky čekají za jejich výkony hodnotné odměny. 


Vytvořeno 13.7.2021 | přečteno 427x | singerova
load