Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hledá se Regionální potravina 2023

Regionální potravina   logo

Ministerstvo zemědělství vyhlásilo 14. ročník soutěže Regionální potravina. Tuto značku mohou získat potravinářské nebo zemědělské výrobky od potravinářských podniků s počtem maximálně 250 zaměstnanců.

Značka „Regionální potravina“ seznamuje spotřebitele s oceněnými produkty, zároveň podporuje malé a střední producenty z regionů. Ocenění Regionální potravina obdrží každoročně kolem stovky výrobců ze všech regionů ČR (mimo hlavní město Praha) a jejich výrobky jsou propagovány jak v regionu, kde byly vyrobeny, tak na akcích celorepublikového charakteru. Vítězné výrobce a jejich výrobky můžete vidět v televizních pořadech jako je Herbář nebo Kluci v akci.

Podrobné informace k soutěži lze získat na stránkách www.regionalnipotravina.cz v záložkách jednotlivých regionů naleznete informace, pravidla, kontakty a termíny pro účast v krajských kolech. Najdete tam i přihlášku, kterou je třeba podat do 25. května 2023

Soutěžit mohou zemědělské a potravinářské výrobky v těchto kategoriích:

1. Masné výroby tepelně opracované (uzené maso, šunkový salám, gothajský salám, párky, špekáčky, šunka, tlačenka, jitrnice, slanina, grilovací klobása, uzené koleno, paštika apod.)

2. Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy (fermentované a tepelně opracované výrobky - poličan, paprikáš, vysočina, herkules, turistický salám, lovecký salám, klobása, sušená šunka apod.)

3. Sýry včetně tvarohu (přírodní, tavené a syrovátkové sýry a tvarohy)

4. Mléčné výrobky ostatní (mléko, kysané mléčné výrobky, máslo apod.)

5. Pekařské výrobky včetně těstovin (chléb, běžné pečivo, jemné pečivo, trvanlivé pečivo, těstoviny)

6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

7. Alkoholické a nealkoholické nápoje (s výjimkou vína z hroznu révy vinné, např. piva, lihoviny, ostatní alkoholické nápoje, šťávy, nektary, ochucené nealkoholické nápoje, minerální vody apod.)

8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě (čerstvá, sušená, proslazená nebo nakládaná - ovoce a zelenina, kompoty, džemy, povidla, protlaky apod.)

9. Ostatní (med, lahůdkářské výrobky, skořápkové plody apod.)

Do jedné kategorie je možno přihlásit maximálně 5 výrobků od stejného výrobce. Při přihlášení více výrobků v rámci jedné kategorie je možné přiložit originál Části A, části C a Části D pouze jednou.

Zemědělský nebo potravinářský výrobek, který je předmětem žádosti o udělení značky Regionální potravina Olomouckého kraje, musí být vyroben na území Olomouckého kraje a nejméně ze 70 procent ze surovin z Olomouckého kraje, nebo v případě, je-li to z objektivních důvodů nutné, z České republiky, s odůvodněním, proč nepochází surovina z Olomouckého kraje. Hlavní surovina musí být ze 100 procent tuzemského původu.

Regionální potravina   plakát s výzvou


Vytvořeno 9.5.2023 12:15:54 | přečteno 1695x | singerova
load