Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hasiči slaví svátek spolu se svým patronem sv. Floriánem

Hasiči v akci

V úterý 4. května si připomínáme den svatého Floriána, který je považován za patrona hasičů a dalších profesí, které souvisejí s ohněm.

„Hasiči za sebou mají hodně náročný rok. Vedle své běžné činnosti se podíleli na opatřeních v souvislosti s Covidem-19 – dezinfikovali zastávky, domy s pečovatelskou službou, školy, distribuovali dezinfekci a roušky. Moc jim děkuji za jejich nasazení a obětavost v této nelehké době,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

Jednotka temenických hasičů

To, že se loňský rok vymykal všem standardům, potvrdil velitel poloprofesionální jednotky temenických hasičů Pavel Koutný. „Dá se říct, že virus dosud zažitý režim úplně změnil. Na jaře a na podzim jsme na dva měsíce zcela utlumili organizační činnost,  střídání směn se odehrávalo pouze v nejužším okruhu lidí, abychom zamezili možnému šíření nákazy. Údržba techniky probíhala jen v nejnutnějších případech a vládní opatření zasáhla i oblast školení a odborné přípravy. Naší prioritou bylo udržet především akceschopnost jednotky, abychom zvládali zásahovou činnost,“ říká Pavel Koutný.

„Covidový“ rok byl z pohledu temenických hasičů rekordní v počtu zásahů. Zatímco v roce 2019 jich zaznamenali devětaosmdesát, loni jich bylo přes stovku. „Takový počet od roku 2002, kdy jsme byli převedeni pod poloprofesionální jednotku, nepamatuji. Více jsme vyjížděli k ohni, nově přibyly zásahy spojené s covidem, pomáhali jsme s popadanými stromy i během přívalových dešťů, zajišťovali jsme technickou pomoc při odstraňování nebezpečných stavů. Musím říct, že ve čtrnácti lidech to bylo velmi náročné,“ ohlíží se za uplynulým rokem velitel hasičů.

Hasiči dezinfikují zastávky MHD


Vytvořeno 4.5.2021 13:12:02 | přečteno 984x | singerova
load